PARTNERZY PORTALU
Wojciech Mojzesowicz - Kandydat na europosła w: Okręg nr 5 - 4 miasta na prawach powiatu i 29 powiatów województwa mazowieckiego

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Wojciech Mojzesowicz

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Działacz związkowy, rolnik, poseł na Sejm X, I, IV, V i VI kadencji, w 2006 r. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w 2007 r. minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2001 r. jako kandydat bezpartyjny z listy Samoobrony Rzeczypospolitej Polskiej został posłem IV kadencji, w trakcie której pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Był I wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego Samoobrony RP. W listopadzie 2002 r. wystąpił z klubu po konflikcie z Andrzejem Lepperem. Założył następnie wraz z grupą kilku posłów, którzy także opuścili Samoobronę RP koło poselskie Polski Blok Ludowy, którego został przewodniczącym.

W 2006 r., po rezygnacji z funkcji przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa (spowodowanej konfliktem z klubem Samoobrony RP), został mianowany przez Jarosława Kaczyńskiego na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialnego za kwestię polityki rolnej. Pełnił tę funkcję do 23 października 2006 r. Od 1 czerwca 2007 r. do 10 lipca 2007 r. był posłem niezrzeszonym, z klubu parlamentarnego PiS odszedł w atmosferze sprzeciwu.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz piąty uzyskał mandat poselski. 21 kwietnia 2009 r. wystąpił z PiS oraz z klubu parlamentarnego tej partii, motywując to zmianą lidera listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim.

W czerwcu 2010 r. powrócił do klubu PiS, a w październiku tego samego roku wstąpił do partii. W listopadzie 2010 r. ponownie wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości i przystąpił do nowo utworzonego klubu poselskiego stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, w którym objął funkcję wiceprzewodniczącego.

W 2011 r. nie ubiegał się o reelekcję w wyborach parlamentarnych.

KOMENTARZE (1)

  • Hektor 2019-05-03 17:03:38
    to typowy kandydat tego ...... komitetu, tutaj zebrały sie same wyrzutki oszołomy !!!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.72.180

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!