PARTNERZY PORTALU
Wojciech Penkalski - kandydat na burmistrza w: Braniewo - Kandydat na posła w: Okręg nr 34

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

Wojciech Penkalski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Braniewo
  • Wiek: 45 lat
  • Zawód: specjalista ds. bezpieczeństwa
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzony 17 maja 1974 w Braniewie.

Ukończył studia licencjackie z zakresu administracji w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Obronił dwie prace magisterskie: z zakresu gospodarki przestrzennej na tej samej uczelni oraz z bezpieczeństwa wewnętrznego na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Uzyskał stopień naukowy doktora nauk społecznych (w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie) na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

W 2004 założył szkółkę piłkarską i lokalny klub piłkarski. W 2008 powołał i został prezesem Fundacji Olimp

Zaangażował się w działalność organizacji tworzonych przez Janusza Palikota. W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat poselski z listy Ruchu Palikota. W październiku 2013, w wyniku przekształcenia Ruchu Palikota, został działaczem partii Twój Ruch. Objął funkcję przewodniczącego zarządu tego ugrupowania w województwie warmińsko-mazurskim.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 startował z listy komitetu Europa Plus Twój Ruch - nie uzyskał mandatu posła. 26 września tego samego roku wraz z grupą posłów opuścił Twój Ruch. Tydzień później współtworzył koło poselskie Bezpieczeństwo i Gospodarka, które rozwiązano w lutym 2015.

W 2015 został zarejestrowany jako lider elbląskiej listy JOW Bezpartyjnych w kolejnych wyborach do Sejmu, jednak wycofał się ze startu. W wyborach samorządowych w 2018 bez powodzenia ubiegał się o stanowisko burmistrza Braniewa.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.205.109.82]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE