Zbigniew Ajchler - Kandydat na posła w: Okręg nr 38

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 6 654 / Procent poparcia: 1,91 %

Zbigniew Ajchler

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Mylin
  • Wiek: 63 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzony 21 listopada 1955 w Szamotułach. Polski polityk, przedsiębiorca rolny i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji. 

Ukończył studia na Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu.

Zajął się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego, a także działalnością spółdzielczą. Został prezesem spółdzielczych zakładów rolnych w Lubosinie i Izdebnie. Współtworzył regionalną sieć gospodarstw demonstracyjnych. 

Działał w Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Socjaldemokracji Polskiej. W 1998 po raz pierwszy został wybrany na radnego sejmiku wielkopolskiego. Reelekcję uzyskiwał z ramienia lewicy w kolejnych wyborach, pełnił funkcję przewodniczącego klubu radnych SLD. 

W lutym 2011 (w wyborach uzupełniających) oraz w październiku 2011 bez powodzenia ubiegał się o mandat senatora. W grudniu tego samego roku wystąpił z klubu radnych SLD, motywując tę decyzję protestem przeciwko wyborowi Leszka Millera na przewodniczącego SLD. W 2014 dołączył do Platformy Obywatelskiej, z jej listy ponownie został wybrany do sejmiku. 

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował z ramienia PO do Sejmu w okręgu nr 38, otrzymując 7275 głosów i uzyskując w rezultacie mandat posła VIII kadencji. Członek Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pracował też w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (2015–2017) oraz w Komisji Zdrowia (2017). 

W 2010 odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.31.206

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!