Zbigniew Babalski - Kandydat na posła w: Okręg nr 34 - poseł w: Okręg nr 34

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 19 293 / Procent poparcia: 7,69 %

Zbigniew Babalski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Ostróda
  • Wiek: 66 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 27 kwietnia 1953 roku w Ostródzie.

Ukończył studia na Wydziale Rolnym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (z tytułem zawodowym inżyniera rolnika)  oraz w Instytucie Oświaty Rolniczej ART z tytułem zawodowym magistra. Odbył podyplomowe studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie z zakresu zarządzania i organizacji oświatą.

Od 1980 należy do NSZZ „Solidarność”. Działał w Ruchu Społecznym AWS, następnie przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

Pracował w Zakładzie Naprawy Maszyn Rolniczych Ostróda, później w jako nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych w Ostródzie oraz dyrektor delegatury kuratorium oświaty w Olsztynie.

Od 1994 do 1998 r. był radnym i burmistrzem Ostródy. W 1998 r. pełnił funkcję wojewody olsztyńskiego. W tym samym roku został wybrany do sejmiku warmińsko-mazurskiego. Zrezygnował z mandatu radnego, obejmując urząd wojewody warmińsko-mazurskiego, który zajmował do 1 listopada 2001 r..

W wyborach parlamentarnych w 2001 r. kandydował do Sejmu z listy Akcji Wyborczej Solidarność Prawicy, która nie uzyskała mandatów. Pracował następnie jako zastępca dyrektora oddziału terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych. W latach 2006–2007 ponownie zasiadał w sejmiku.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat poselski. W wyborach w 2011 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.

W 2014 r. bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego.

W 2015 r. został ponownie wybrany do Sejmu.

1 grudnia 2015 r. powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pełnomocnika rządu ds. kształtowania ustroju rolnego. 26 czerwca 2018 r. złożył rezygnację z funkcji rządowych, która została przyjęta.

KOMENTARZE (1)

  • Executive Vice-President European Frans Timmermans Rue de la Loi/Wetstraat 175 B-1048 Bruxelles 2021-08-09 00:28:59
    Do artykułu: Morawiecki: Będę podejmował działania, aby chronić instytucję rodziny i chrześcijańskie korzenie Europy -Nie respektujecie wartości Unijnych , W związku z przyjęciem 28stycznia2020roku przez zgromadzenia Parlamentarne Rady Europy rezolucji w sprawie praworządności w Polsce, należy wszelkie Skargi, oszustw w obszarach gruntów ze załączonymi kopiami wcześniejszych map potwierdzonymi przez Notariusza za zgodne z oryginałami jednak tam kierować, szansą dla Polski po mordach od jesieni 2015roku rodziny zabitych niech odzyskają honor .2021-08-08 13:57:24 W chrześcijańskich korzeniach Europy jest nie zabijaj, zaś głupku z resztą pseudo prawicowców dla podatków od nieruchomości naszych bliźnich pozabijaliście. Opiekę zdrowotną mamy w Polsce państwową zw związku z powyższym dlaczego ograniczaliście środki finansowe na leczenia pacjentów w Szpitalach,obniżone przeciwciała do stanu zagrożenia życia iż nie można w danych przypadkach wykonać żadnych zbiegów , ludzie umierali dosłownie na rękach.Polskie zbrodnie doskonałe, sypania przed osadzeniem zbiorników wapna (ekologicznych oczyszczalni ścieków ) w próżniejszym czasie stosowania bakterii oby nie wywozić, ponad milion uczciwych obywateli odesłaliście w zaświaty, ludzie wciąż giną w związku z katastrofami jakie do dochodu wliczacie .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.247.184

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!