PARTNERZY PORTALU
Zbigniew Girzyński - Kandydat na europosła w: Okręg nr 2 - województwo kujawsko-pomorskie

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Zbigniew Girzyński

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Ur. 17 marca 1973 w Sierpcu. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Studiował historię i doktoryzował się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendysta Polonii Aid Foundation Trust.

Zaangażowany w Ruch Światło-Życie, Krucjatę Wyzwolenia Człowieka oraz w toruńskie duszpasterstwo akademickie (redemptorystów, a następnie jezuitów). Należał do grupy reaktywującej Niezależnego Zrzeszenia Studentów na UMK w latach 90.

Pracował jako wykładowca w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. Autor wielu artykułów i trzech książek o tematyce historycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Historycznego i Włocławskiego Towarzystwa Naukowego.

Zajmował się także dziennikarstwem i publicystyką. Współpracował z Radiem Maryja. W latach 2000-2002 był zastępcą redaktora naczelnego, a następnie redaktorem naczelnym oraz felietonistą toruńskiego miesięcznika regionalnego „Puls”. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

W 2007 objął funkcję prezesa Klubu Sportowego Pomorzanin Toruń. Członek Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków.

W latach 1996-2001 był członkiem Ruchu Odbudowy Polski. 

Z listy Prawa i Sprawiedliwości w 2004 bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego. W 2005 został wybrany na posła.

W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W grudniu 2014 zrezygnował z członkostwa w PiS i w klubie parlamentarnym tej partii.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował jako niezależny kandydat do Senatu.

KOMENTARZE (1)

  • POLSKA 2022-01-02 05:16:21
    NIE POPIERAM TEGO TYPA. OSZUKIWAĆ NA KILOMETRÓWKACH NIE PRZYSTOI, A PONADTO TO CHAMSTWO I OBRAŻANIE INNYCH LUDZI. 👎👎

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!