Zdzisław Gawlik - Kandydat na posła w: Okręg nr 23

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 14 305 / Procent poparcia: 2,43 %

Zdzisław Gawlik

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Rzeszów
  • Wiek: 59 lat
  • Zawód: prawnik
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzony 12 września 1960 w Dębicy.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, po czym w 1984 został asystentem na tej uczelni. Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej uzyskiwał następnie stopnie doktora i doktora habilitowanego nauk prawnych.

W 2007 objął stanowisko profesora nadzwyczajnego w Instytucie Prawa Cywilnego UMCS, a rok wcześniej w Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Przemyślu. Wykładał też na innych uczelniach wyższych. W pracy naukowej specjalizuje się w zakresie prawa cywilnego.

Od 1991 związany także z administracją rządową w ramach Ministerstwa Przekształceń Własnościowych i następnie Ministerstwa Skarbu Państwa. Był głównym specjalistą w delegaturze resortu w Rzeszowie, a w latach 1999–2007 dyrektorem tej delegatury MSP. Jednocześnie zasiadał w radach nadzorczych spółek prawa handlowego.

21 listopada 2007 objął stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. W wyborach w 2011 bez powodzenia kandydował z ramienia Platformy Obywatelskiej do Senatu. 15 czerwca 2012 odszedł ze stanowiska w MSP. Kilka tygodni później został powołany na wiceprezesa zarządów spółek PGE Energia Jądrowa i PGE EJ 1, wchodzących w skład Polskiej Grupy Energetycznej i zajmujących się programem energetyki jądrowej.

1 lipca 2013 powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. W listopadzie tegoż roku zakończył urzędowanie na stanowisku wiceministra skarbu państwa.

Już jako członek PO wystartował do Sejmu z jej listy wyborach parlamentarnych w 2015. Uzyskał mandat posła VIII kadencji. W maju 2017 został komisarzem PO na województwo podkarpackie. W Sejmie VIII kadencji został członkiem Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa, Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.80.119

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!