Cezary Gabryjączyk - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Cezary Gabryjączyk Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  6 miejsce 3,00 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  2 miejsce 16,72 % poparcia

Urodzony 27 kwietnia 1963 r. polski polityk, samorządowiec. Od 25 lutego 2015 Sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Ukończył studia licencjackie z zakresu Finansów i Bankowości na Wyższej Szkole Bankowej Poznania oraz magisterskie na Społecznej Akademii Nauk. Ponadto, ukończył studia podyplomowe na Politechnice Łódzkiej oraz Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Od 1994 roku radny Rady Miejskiej w Łasku, a od 2003 zastępca burmistrza Łasku. W 2006 został radnym powiatowym, a następnie Starostą Łaskim. Tę funkcję pełnił do 2015 roku. Od 2010 roku aktywnie działał w Zarządzie Krajowym Związku Powiatów Polskich oraz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu będąc jej przewodniczący od 2013 roku.

W przeszłości był członkiem rad nadzorczych Gospodarczego Banku Wielkopolskiego oraz Banku Spółdzielczego w Łasku.

W 2014 roku został wybrany „Starostą Kadencji 2010-2014” w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Łódzki. Za swoją działalność otrzymał wiele odznaczeń, w tym m.in.: Srebrny medal „Za zasługi dla obronności kraju” (2012 rok), Złoty medal „Za długoletnią służbę” (2014 rok), Medal Prezesa NBP za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej (2015 rok), Srebrny medal „Za zasługi dla policji” (2015 rok).

W latach 2003/06 jako zastępca Burmistrza Łasku przeprowadził restrukturyzację Gminnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łasku. Uczestniczył w tworzeniu całej firmy od podstaw, co znacząco wpłynęło na dostępność służby zdrowia dla mieszkańców Gminy Łask. Jako Starosta Łaski w latach 2007/14 przeprowadził restrukturyzację łaskiego Szpitala, doprowadzając do spłaty 30 milionowego długu w tym okresie.

Jest żonaty, ma dwie córki.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (3)

 • Świadek 2015-09-23 23:19:02
  Cytat z ŁO: "Cezary Gabryjączyk, naczelny gangster powiatu łaskiego, czyli człowiek wyjątkowo bezwzględny i brutalny, w taki właśnie sposób potraktował 82 letnią staruszkę przy Witamince. Najpierw uderzył ją samochodem, a gdy zorientował się co się stało nie wezwał pomocy, chociaż noga kobiety w udzie była całkowicie złamana i zwisała jak w kolanie. Tak jak ktoś tutaj napisał, wręcz przetaszczył ją do klatki schodowej bloku /obok miejsca wypadku/ gdzie mieszka, pomimo krzyku i bólu staruszki. I tutaj po pierwsze: czyn karalny za niepowiadomienie pogotowia i policji, chociaż była ona /policja/ naprzeciwko i wypisywała komuś mandat. Po drugie: ciągnięcie, czy wręcz jakiekolwiek ruszanie ofiary wypadku z miejsca jest z reguły zabronione, bo nie wiadomo jakie są obrażenia i należy czekać do przyjazdu lekarza /karetki/. Cezary Gabryjączyk całkiem prawdopodobnie postępując w ten sposób spowodował jeszcze głębsze urazy organizmu. Następnie ten drań C. Gabryjączyk zniknął, czyli po trzecie ucieczka z miejsca wypadku, aby pojawić się za jakiś czas i dopiero wtedy pojawiła się policja. Są też głosy ludzi widzących tą sytuację, że zasłaniał się immunitetem i jeśli to prawda, to nie mógł tego robić, bo wiceminister nie ma takowego. Co zrobiła policja w przypadku C. Gabryjączyka, swojego wieloletniego przełożonego jako starosty, nie wiadomo. Wiemy natomiast na pewno, co zrobiła policja w stosunku do ofiary wiceministra. Otóż w Pabianicach, gdzie leży ciężko ranna staruszka policjanci usilnie i z determinacją chcieli ją zbadać alkomatem. Kobieta bardzo słaba i nie bardzo kontaktująca nie mogła sobie poradzić z właściwym dmuchnięciem, ale policjanci długo nie ustępowali. Dopiero pacjentki z sali i personel nie mogąc na to patrzyć huknęli na policjantów, a oni zaprzestali męczenia kobiety. To co napisałem powyżej, wie już prawie cały Łask, ale jak się to skończy, prawdopodobnie możemy się domyślać. W mediach przez ostatnie lata pełno faktów, gdzie przeróżnej maści i pochodzenia prominenci miast, miasteczek, gmin popełniają wiele odrażających czynów, łamią prawo i ... nic. Po prostu rasa panująca, arystokracja, nietykalni. Taki układ: politycy ludzi bogaci policja -sądy prokuratury media. Posuwają się coraz bardziej w swojej bezkarności, a społeczeństwo polskie, a my?! Nic! Gdy rozmawiam ze świadkami tego wydarzenia, a wszystko wskazuje, że bezczelnego przestępstwa, są często wystraszeni, niektórym wręcz trzęsły się ręce, gdy im podawałem swój numer telefonu, na wypadek gdy będą chcieli o tym mówić. Ciekawe co będą czuć i mówić, gdy oni sami lub ich bliscy będą ofiarami osób ze "świecznika"?" - i taki bandzior na posła?
 • Świadek 2015-09-23 23:09:40
  To jest pan poseł. łaska za nim stoi. Jeżeli ktoś ma jakieś dowody to proszę przesyłać. Z dnia wypadku lub z dnia poprzedzającego to wydarzenia. Być może z jakiejś imprezy w Kominku
 • Świadek 2015-09-23 22:56:49
  Do tego wszystkiego podobno sprawca wypadku pod biedronką w Łasku. Bezkarny. ale pracujemy nad tym aby było inaczej. Ś winie precz od koryta

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.234.210.25
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!