Iwona Kornaś-Pierzak - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Iwona Kornaś-Pierzak Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    104 miejsce 0,06 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    21 miejsce 0,63 % poparcia

Urodziła się w Krakowie. Wychowywała w patriotycznej rodzinie, co zawdzięcza przede wszystkim moim dziadkom – weteranom Armii Krajowej (Władysław Witarski „Wyrwa”, „Czarny” odznaczony orderem Virtuti Militari, Maria Witarska „Strzała”). Terminowo odbyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UJ, a następnie skończyła studia dzienne doktoranckie na Wydziale Filozofii UJ na kierunku religioznawstwo.

Od 1991 r. przeszła przygotowanie zawodowe podczas czteroletniej aplikacji adwokackiej. W 1996 r. zdała egzamin adwokacki i rozpoczęła pracę w Zespole Adwokackim, a od 1997 r. prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką reprezentując ludzi z różnych środowisk, występując zarówno z urzędu jak i z wyboru. Posiada doświadczenie zawodowe przede wszystkim w sprawach ochrony praw człowieka, karnych, cywilnych jak również sądowo-administracyjnych. Na przestrzeni lat nabyła zdolność wytrwałego dochodzenia racji, nierzadko znajdując sprawiedliwość dopiero przed Sądem Najwyższym ,Naczelnym Sądem Administracyjnym, jak również Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Kilkukrotnie doprowadzała do stwierdzenia niezgodności z ustawami miejscowego prawa.

Zaangażowała się politycznie na początku 2014 r. wspierając w Krakowie PiS oraz kandydując do Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.223.3.251
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!