Zbigniew Gołąbek - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Zbigniew Gołąbek Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    49 miejsce 0,28 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    6 miejsce 1,75 % poparcia

Senator IV i V kadencji. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Akademii Nauk Społecznych przy KC PZPR w Warszawie, a także Studium Pedagogicznego w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie i studiów podyplomowych z problematyki samorządu terytorialnego i zarządzania lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim.

Działał w PZPR, dochodząc do stanowiska sekretarza Komitetu Miejsko-Gminnego w Skaryszewie. Był w gronie członków-założycieli SdRP, a potem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W latach 1994–2000 pełnił mandat radnego w radzie miejskiej Radomia, w tym samym czasie (1994–1997) pełnił funkcję wicewojewody radomskiego.

W senacie IV i V kadencji był m.in. sekretarzem izby, brał udział w pracach Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. W 2005 roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję z ramienia własnego komitetu wyborczego.

W 2010 roku wstąpił do Polskiego Stronnictwa Ludowego po czym z ich ramienia został wybrany w wyborach samorządowych na radnego sejmiku województwa mazowieckiego. Rok później bez powodzenia kandydował do Sejmu, a w 2014 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w wyborach do sejmiku V kadencji.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.173.74
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!