Andrzej Kosztowniak - informacje o pośle na sejm 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Andrzej Kosztowniak Wybory 2015

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony w 1976 roku. Kandydat do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Polski polityk i samorządowiec. W latach 2006 - 2014 pełnił funkcję  prezydenta Radomia.

Ukończył Wydział Ekonomiczny Politechniki Radomskiej na kierunkach ekonomia i administracja oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W drugiej turze wyborów samorządowych w 2006 roku został wybrany na prezydenta Radomia z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach samorządowych w 2010 roku ubiegał się o reelekcję z ramienia tej samej partii. 5 grudnia tego samego roku w drugiej turze wyborów samorządowych został wybrany na kolejną kadencję. W 2014 uzyskał mandat radnego rady miejskiej. Ubiegał się też o prezydenturę na kolejną kadencję, przegrywając 30 listopada w drugiej turze z Radosławem Witkowskim z PO.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych z listy wyborczej PiS do Sejmu w okręgu radomskim. Otrzymał 23 521 głosów, uzyskując tym samym mandat posła VIII kadencji.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.77.106
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!