PARTNERZY PORTALU

Dariusz Bąk - informacje o pośle na sejm 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Dariusz Bąk Wybory 2015

OCEŃ POSŁA

Urodzony w 1958 roku. Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Urodzony 4 stycznia 1958 roku w Mogielnicy (województwo mazowieckie). Z zawodu leśnik. Jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Od 1978 roku był konspiracyjnym działaczem pierwszego w Polsce Niezależnego Związku Zawodowego Rolników. W latach 1980-1981 organizował i uczestniczył w spotkaniach NSZZ Rolników Solidarność Wiejska. Między innymi za tę działalność został internowany i osadzony w Ośrodku Odosobnienia Warszawa Białołęka. Spędził w nim pięć miesięcy.

Od 1983 roku, zgodnie z kierunkiem studiów, pracował w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe.

Od 1990 roku działał w samorządzie terytorialnym. Był radnym miasta i gminy Białobrzegi nieprzerwanie przez trzy kadencje, do 2007 roku. W wyborach parlamentarnych w 2001 roku bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Akcji Wyborczej Solidarność Prawicy. Później związał się z Prawem i Sprawiedliwością. 

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Radom (Grójec, Kozienice, Pionki). Został wybrany na posła zdobywając 17 961 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (1)

  • sympatyk leśnik. 2017-03-01 09:54:31
    Zacny porządny nie przekupny człowiek. Patriota o wysokiej kulturze osobistej. bezinteresownie pomaga ludziom.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.232.56.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!