Elżbieta Fornalczyk - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Elżbieta Fornalczyk Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  62 miejsce 0,19 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  6 miejsce 2,96 % poparcia

Od września 2000 r. pracuje w Hipermarkecie Tesco w Tychach. 13 czerwca 2007 r. wraz z grupą pracowników założyła związek zawodowy WZZ "Sierpień 80" i od tej pory walczy o prawa pracownicze w Tesco i innych sieciach handlowych.

W lutym 2008 r. stanęła na czele strajku w hipermarkecie Tesco w Tychach - był to pierwszy i jedyny strajk w sieciach handlowych w Polsce.

W marcu 2009 r. zajęła 10 miejsce w plebiscycie 50 Najbardziej wpływowych kobiet Ślaska: Elżbieta  Fornalczyk jest przewodniczącą Komisji Zakładowej Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" i organizatorką pierwszego w kraju strajku w tyskim hipermarkecie.

Brała udział w I Kongresie Kobiet, na którym to zapadła uchwała o szersze wejście kobiet do polityki, czyli parytety. Była uczestniczką Europejskiego Kongresu Kobiet Lewicy w 2011 r. w Warszawie, gdzie mówiła o godności człowieka. O tą godność walczy w sieciach handlowych, głośno mówi o tym, o czym inni milczą: o łamaniu praw pracowniczych, niskich zarobkach, poniżaniu i wyzyskiwaniu pracowników w obliczu prawa. Walczy na miarę swoich możliwości, wyznając zasadę: Jeśli sami nie pokażemy, że mamy swoją godność, że nie pozwolimy tej godności sobie wyrwać, to nikt tego za nas nie zrobi.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.237.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!