Elżbieta Lanc - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Elżbieta Lanc Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    61 miejsce 0,18 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    8 miejsce 2,48 % poparcia

Urodzona w 1959 roku. Absolwentka białostockiej filii Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 1999 do 2001 roku sprawowała urząd starosty węgrowskiego. Zasiadała w zarządzie Związku Powiatów Polskich. W rządzie Leszka Millera od 2001 do 2003 roku pełniła funkcję II wicewojewody mazowieckiego.

Przez kolejne cztery lata zajmowała stanowisko prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W 2007 roku została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Działała w Polskim Stronnictwie Ludowym, była wiceprezesem Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL.

Bez powodzenia kandydowała w 2004 (z ramienia PSL) i 2014 roku (jako członek PO) do Parlamentu Europejskiego, a w 2005 (z ramienia PSL), 2007 (z listy PiS), 2011 roku (jako członek PO) do Sejmu. W 2006 roku przystąpiła do PSL „Piast” i w tym samym roku po raz drugi została radną województwa (z listy PiS). W 2008 roku przeszła w sejmiku do klubu radnych Platformy Obywatelskiej, w 2010 uzyskała reelekcję.

W 2014 roku, w trakcie IV kadencji, powołana także w skład zarządu województwa. Zarówno mandat radnej, jak i stanowisko w zarządzie województwa utrzymała po wyborach samorządowych w tym samym roku.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!