Elżbieta Olejnik - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Elżbieta Olejnik Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  322 miejsce 0 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  41 miejsce 0 % poparcia

Urodziła się 10 sierpnia 1946 roku w Warszawie, w katolickiej rodzinie inteligenckiej. Można powiedzieć, że wzrastała razem z Warszawą, która budziła się do życia po wojennej pożodze. Z nią związała całe swoje życie młodzieńcze i dorosłe – szkołę, studia na Uniwersytecie Warszawskim, pracę w Polskim Biurze Podróży „ORBIS”, a następnie w firmie „POLCARD” i działalność w Kościele – na płaszczyźnie parafialnej i diecezjalnej.

Od 1994 roku uczestniczyła w pracach II Synodu Plenarnego w Polsce jako członek Archidiecezjalnej Komisji Synodalnej Archidiecezji Warszawskiej. Kiedy w kwietniu 1995 r. została powołana dekretem Księdza Prymasa Józefa Glempa Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej włączyła się w budowanie jej struktur. Była współorganizatorem Tygodni Społecznych organizowanych przez to stowarzyszenie w wymiarze ogólnopolskim. We wrześniu 1997 r. reprezentowała Akcję Katolicką w Polsce na II Międzynarodowym Kongresie Akcji Katolickiej w Buenos Aires. Była członkiem pierwszego Zarządu Diecezjalnego Instytutu AK AW. W latach 1997-1999 redagowała i prowadziła w Radiu Józef cotygodniową audycję Akcji Katolickiej oraz audycję Nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II.

W 1999 roku, kiedy została członkiem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej parafii św. Anny w Wilanowie, powierzono jej funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Wieści z Wilanowa”. W tym czasie ukończyła kurs dziennikarski w Wyższej Szkole Kultury Medialnej w Toruniu. W 2002 roku została, redaktorem naczelnym pisma Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej „Wierzyć Życiem”, które jest wydawane nieprzerwanie trzynasty rok. Doświadczenie dziennikarskie zaowocowało przeprowadzeniem wywiadu-rzeki z JE Abp. Józefem Michalikiem w 2006 r. Książka nosiła tytuł „Kochać Boga – rozumieć człowieka”. Jest laureatem odznaczenia ECCLEESIAE POPULOQUE SERVITIUM PRAESTANTI, przyznanego przez JEm kardynała Józefa Glempa w styczniu 2007 roku. Od maja 2009 roku jest prezesem Zarządu Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej i członkiem Rady Krajowej Akcji Katolickiej w Polsce. Pełnienie tej zaszczytnej ale i odpowiedzialnej funkcji, już drugą kadencję, daje jej możliwość profesjonalnego kierowania pracami stowarzyszenia na poziomie diecezji i realizacji wielu cennych inicjatyw, jak np. zorganizowanie II Kongresu Akcji Katolickiej AW, zorganizowanie wielu sesji poświęconych tematyce społecznej, zorganizowanie dwóch koncertów charytatywnych na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej, współpraca z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia i z Centrum Opatrzności Bożej.

Lubi muzykę poważną, dobrą lekturę i podróże. Ulubiony kompozytor: Wolfgang A. Mozart i Fryderyk Chopin; ulubiony pisarz: Henryk Sienkiewicz. Dewiza życiowa: Jezu ufam Tobie.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (1)

 • Teresa 2020-07-21 20:34:20
  Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Od lat zaangażowana w działalność Akcji Katolickiej, której dobro bardzo leży jej na sercu.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.215.190.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!