Jan Kasprzyk  - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jan Kasprzyk Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    47 miejsce 0,25 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    7 miejsce 3,60 % poparcia

Urodzony w 1975 r. w Warszawie w rodzinie o tradycjach niepodległościowych. Zapalony społecznik, samorządowiec, historyk, publicysta i aktor.

Absolwent Wydziału Historycznego UW, doktorant Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył także Wyższy Kurs Obronny Akademii Obrony Narodowej.

Prezes Związku Piłsudczyków, wieloletni Komendant Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej oraz wiceprezes Instytutu Józefa Piłsudskiego Poświęconego Badaniu Najnowszej Historii Polski. Organizator koncertów i akcji charytatywnych oraz konkursów edukacyjnych, literackich i plastycznych oraz akcji wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży oraz rajdów na szlakach historycznych. Autor wielu publikacji książkowych i prasowych poświęconych historii Polski oraz audycji historycznych i kulturalnych emitowanych m.in. w Radio Maryja i TV Trwam.

W rządzie PiS doradca i rzecznik prasowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2008 r. koordynator obchodów ustanowionego przez Sejm Roku Zbigniewa Herberta. Od 2009 r. pracownik Sekretariatu Naukowego Biblioteki Narodowej i sekretarz jury Nagrody Literackiej Skrzydła Dedala. W 2014 r. koordynator ogólnopolskich obchodów Stulecia Legionowego Czynu Niepodległościowego. Współorganizator i prowadzący uroczystości rocznicowych i miesięcznych Katastrofy Smoleńskiej. Aktor Naszego Teatru i  Teatru im. Fijewskich.

Radny Dzielnicy Ochota Miasta Stołecznego Warszawy od 2002 roku. W latach 2005-2006 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady, a od 2006 r. jest wiceprzewodniczącym Rady, członkiem Komisji Kultury, Komisji Oświaty  Wychowania i Sportu a także Dzielnicowego Komitetu Opieki nad Miejscami Pamięci Narodowej.

Za popularyzowanie historii Polski i krzewienie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia uhonorowany przez Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Zasługi.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.173.74
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!