Piotr Gadzinowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Piotr Gadzinowski Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  98 miejsce 0,06 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  11 miejsce 0,76 % poparcia

Studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W 1990 był redaktorem naczelnym tygodnika "itd". W latach 1991–2005 pełnił funkcję prezesa Niezależnej Inicjatywy Europejskiej "NIE', organizacji wchodzącej w skład komitetu wyborczego SLD. Należy do Stowarzyszenia Ordynacka.

W 1999 roku przystąpił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W okresie 1997–2007 sprawował mandat posła na Sejm III, IV i V kadencji. W 2004, 2009 i 2014 roku bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego z listy koalicji SLD-UP.

W wyborach parlamentarnych w 2005 roku startował z listy SLD w okręgu warszawskim. W Sejmie zasiadał w m.in. w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji do Spraw Unii Europejskiej. Był przewodniczącym, a następnie wiceprzewodniczącym Polsko-Wietnamskiej Grupy Parlamentarnej, kierował też innymi grupami parlamentarnymi (w tym chińską i kambodżańską). Reprezentował Sejm w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, m.in. jako wiceprzewodniczący Podkomisji Równego Startu Zawodowego Kobiet i Mężczyzn. Pełnił też funkcję obserwatora w Parlamencie Europejskim, a w okresie od 1 maja do 19 lipca europosła w ramach delegacji krajowej.

W przedterminowych wyborach w 2007 roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję. Nie udało się również w 2011 roku. W 2014 roku  również bez powodzenia kandydował z listy SLD Lewica Razem do rady Ursynowa.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.199.4
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!