Wanda Nowicka - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Wanda Nowicka Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  26 miejsce 1,13 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  3 miejsce 12,68 % poparcia

Posłanka na Sejm i wicemarszałek Sejmu VII kadencji z ramienia Ruchu Palikota. Obecnie nie jest związana z żadną partią polityczną. Urodzona w 1956 roku w Lublinie.

Ukończyła studia z zakresu filologii klasycznej na Uniwersytecie Warszawskim. W 1990 r. była współzałożycielką Stowarzyszenia na rzecz Państwa Neutralnego Światopoglądowo Neutrum. W 1992 roku była wśród założycieli Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, została przewodniczącą tej organizacji. Współpracowała z holenderską Fundacją Kobiety na Falach, w 2003 roku inicjowała wizytę statku „Langenort” (pełniącego rolę gabinetu aborcyjnego) we Władysławowie.

Kilka razy, bez powodzenia, kandydowała w różnych wyborach parlamentarnych. W

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku chciała wystartować do Sejmu z listy SLD, zdecydowała się jednak na Ruch Palikota. Z kolei 8 listopada 2011 roku, w drugim głosowaniu, została wybrana na wicemarszałka Sejmu VII kadencji. 13 lutego 2013 roku została wykluczona z klubu poselskiego Ruchu Palikota. Zachowała jednak stanowisko wicemarszałka Sejmu. 20 września tego samego roku ogłosiła powołanie stowarzyszenia Równość i Nowoczesność, które kilka miesięcy później dołączyło do koalicji Europa Plus. Bezskutecznie wystartowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. 

21 lutego 2015 ogłosiła swój start w wyborach prezydenckich z ramienia UP. Jej kandydaturę poparły także Polska Lewica, PPS i Socjaldemokracja Polska. Nie zebrała jednak 100 tys. podpisów poparcia umożliwiających rejestrację jej kandydatury.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (1)

 • Kowalski 2015-09-25 15:55:28
  Karierowiczka Pani MARSZAŁEK przykleiła się do stołaka poza fotkami na przy okazji różnych wydarzeń nic nie robi. Do niedawna działała w ramach WIR tylko kiedy się okazało że WIR nic nie będzie znaczył przytuliła się do ZL. NIE GŁOSUJCIE NA KARIEROWICZÓW.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.199.4
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!