Brygida Kolenda-Łabuś - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Brygida Kolenda-Łabuś Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    58 miejsce 0,20 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    12 miejsce 1,53 % poparcia

Prawniczka, urzędniczka samorządowa i polityk, w latach 2002–2011 wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla, posłanka na Sejm VII kadencji.

Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 1975 do 1990 roku pracowała w Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Chemik w Kędzierzynie-Koźlu, następnie do 2001 roku w Banku Przemysłowo-Handlowym. Przez kilka lat była arbitrem przy Urzędzie Zamówień Publicznych.

W 2002 roku z ramienia SLD-UP i w 2006 roku z ramienia LiD uzyskiwała mandat radnej Kędzierzyna-Koźla. Pozostawała bezpartyjna, w 2002 roku prezydent tego miasta Wiesław Fąfara powołał ją na stanowisko swojego zastępcy. Funkcję tę pełniła nieprzerwanie do 2011 roku. Kierowała zarządem Związku Międzygminnego Czysty Region w Kędzierzynie-Koźlu, była wiceprzewodniczącą jednej z komisji Związku Miast Polskich.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskała mandat poselski jako bezpartyjna kandydatka z listy Platformy Obywatelskiej, otrzymując 10 411 głosów w okręgu opolskim. Po wyborach wstąpiła do PO.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.90.95
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!