Witold Lechowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Witold Lechowski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    4 miejsce 5,71 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    1 miejsce 25,68 % poparcia

Urodzony 06.05.1965 r. w Jaśle. Żonaty, żona Renata ojciec Moniki i Michała, Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wydział historii (1990), nauczyciel historii i WOS w I LO im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Od liceum, a później jako student, związany z lokalnymi podziemnymi strukturami „S” i lubelskiego Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Współorganizator i uczestnik prowadzonych przez „Solidarność” demonstracji i akcji ulotkowych na terenie Jasła i Lublina. Redaktor naczelny pisma NZS „Żak”, członek i szef kolportażu podziemnego Komitetu Uczelnianego NZS KUL, członek podziemnych struktur NZS w Lublinie. W 1989 uczestnik reaktywacji legalnej działalności NZS na terenie Lublina oraz prac Komitetu Obywatelskiego Solidarność w Lublinie. Zatrzymywany i przesłuchiwany przez Służbę Bezpieczeństwa.

W latach 1990-2001 członek Porozumienia Centrum Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Do 1997 r. przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Porozumienia Centrum w Krośnie. 1991-1993 zatrudniony w Biurze Poselsko-Senatorskim PC w Krośnie; 1993-1998 dziennikarz w Radiu RMF i FAN oraz w rzeszowskich „Nowinach” i tygodniku „Nowe Podkarpacie”.

Od 2001 r. współzałożyciel i członek PiS, pełnomocnik Komitetu Powiatowego PiS w Jaśle. Od 2002 r. do dzisiaj radny z ramienia PiS Rady Powiatu. Od 2006 r. do 2010 r. wicestarosta jasielski. Członek Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości, delegat na Zjazd Krajowy PiS.

Interesuje się historią najnowszą a w szczególności działalnością Służby Bezpieczeństwa w latach 1944 – 1990 na terenie powiatu jasielskiego, oraz sportem (zagorzały kibic piłki nożnej).

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.215.190.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!