Cezary Cieślukowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Cezary Cieślukowski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    176 miejsce 0 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    20 miejsce 0 % poparcia

Absolwent studiów ekonomicznych w Szkole Głównej Planowania i Statystyki. Pracował jako komisarz miasta Sejny, następnie zajmował stanowisko dyrektora biura sejmiku samorządowego. W okresie 1992–1997 sprawował urząd wojewody suwalskiego.

Był członkiem Unii Wolności, a w 2001 roku wstąpił do Platformy Obywatelskiej, kierując jej lokalnymi strukturami w Suwałkach. W 1998 roku uzyskał mandat radnego sejmiku podlaskiego, sprawował go także w dwóch kolejnych kadencjach.

W 2001 roku bezskutecznie kandydował do Sejmu z listy PO, a w 2004 roku do Parlamentu Europejskiego. Bez powodzenia ubiegał się również w 2007 roku o reelekcję do sejmiku w przedterminowych wyborach. Powrócił jednak do funkcji w 2010 roku. Rok później powołano go na członka zarządu województwa, funkcję tę pełnił do 2013 roku. We wrześniu 2014, po nieumieszczeniu go ponownie na liście PO do sejmiku, wystąpił z tej partii i związał się z Polskim Stronnictwem Ludowym, uzyskując w tym samym roku z ramienia tej partii reelekcję w wyborach wojewódzkich.

W lutym 2015 został nominowany przez premier Ewę Kopacz na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.27.159
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!