Andrzej Eugeniusz Chmielewski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Andrzej Eugeniusz Chmielewski Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  174 miejsce 0 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  3 miejsce 0 % poparcia

Andrzej Eugeniusz Chmielewski, urodzony 11 lutego 1960 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obecnie zamieszkuje w Augustowie. Polski samorządowiec, urzędnik, polityk, były radny i wicemarszałek województwa podlaskiego.

Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Ukończył także studia podyplowe w Wyższej Szkole Suwalsko-Administracyjnej w Suwałkach oraz w 2006 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzi gospodarstwo rolne. Jest przewodniczącym Obywatelskiego Komitetu na rzecz Budowy ObwodnicyAugustowa.

W 1992 był współtwórcą Związku Zawodowego „Samoobrona” i partii Przymierze Samoobrona (od 2000 działającej jako Samoobrona RP) w województwie podlaskim. Objął w niej funkcje: przewodniczącego zarządu powiatowego, wiceprzewodniczącego rady wojewódzkiej i członka rady krajowej. Był asystentem społecznym poseł Genowefy Wiśniowskiej. W wyborach w 2006 oraz przedterminowych w 2007 uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego. W latach 2006–2007 sprawował też urząd wicemarszałka województwa. Następnie został przewodniczącym Komisji Zdrowia sejmiku. W 2006 bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta Suwałk. Z poparciem 0,96% zajął ostatnie miejsce spośród pięciu kandydatów.

Od 2007 do 2009 był zastępcą dyrektora Oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Olsztynie. Zasiada w radzie programowej TVP Białystok. W 2005 i 2007 bez powodzenia kandydował do Sejmu, a w 2009 do Parlamentu Europejskiego.

W październiku 2008 stanął na czele zarządu wojewódzkiego ZZR „Samoobrona”, a w marcu 2009 także Samoobrony RP naPodlasiu. W wyborach samorządowych w 2010 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję w sejmiku podlaskim z listy partii Nasz Dom Polska – Samoobrona Andrzeja Leppera. W maju 2011 wszedł w skład rady krajowej tego ugrupowania, a we wrześniu 2012 został przewodniczącym partii (działającej wówczas od roku jako Samoobrona) na Podlasiu. W 2014 ponownie kandydował bezskutecznie do sejmiku.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.68.86
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!