Bożena Jelska - Jaroś - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Bożena Jelska - Jaroś Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    39 miejsce 0,40 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    4 miejsce 5,43 % poparcia

Urodziła się 19 października 1962 w Janowie w rodzinie chłopskiej. Dzieciństwo spędziła we wsi Sitawka gm. Janów.

Ukończyła Liceum ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce oraz Studium Ekonomiczne w Białymstoku o specjalności ekonomika transportu samochodowego. W latach 1983-89 pracowała jako referent ds. eksploatacji w Przedsiębiorstwie Transportu Samochodowego Łączności oraz referent ds. transportu w Wojewódzkim Zarządzie Inwestycji Rolniczych w Białymstoku. Od 1989r. wraz z mężem Zbigniewem prowadzi we wsi Franckowa Buda gm. Janów gospodarstwo rolne specjalizujące się w zarodowej hodowli trzody chlewnej. Syn Paweł jest studentem 4 roku kierunku Rolnictwo w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W latach 1998-2002 – radna gminy Janów. Członek zarządu Podlaskiej Izby Rolniczej od momentu jej powstania 1999 do 2007. W latach 2005-2008 była zastępcą przewodniczącego Rady Społecznej przy Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego (ODR) w Szepietowie. Obecnie członek Prezydium Wojewódzkiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych, Członek Zarządu SKR Janów oraz Z-ca Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Regionalnej Wystawy Zwierząt w Szepietowie. Od 2010 sołtys wsi Franckowa Buda.

W 2014 uzyskała mandat radnego powiatu sokólskiego uzyskując drugi wynik w powiecie (806 głosów) z okręgu wyborczego obejmującego gminy Suchowola, Janów, Korycin.

Jest przewodniczącą Komisji Transportu, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

Od lutego 2014r. po wykryciu w województwie podlaskim wirusa ASF u dzików, aktywnie uczestniczy w pracach Zespołów ds. Rozwiązywania Problemów Wsi i Rolnictwa oraz ds. Zwalczania ASF powołanych przez Wojewodę Podlaskiego jak też w posiedzeniach Sejmowej Komisji Rolnictwa.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.68.86
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!