Grzegorz Kucharewicz - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Grzegorz Kucharewicz Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    67 miejsce 0,16 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    12 miejsce 2,26 % poparcia

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Działacz odrodzonego samorządu aptekarskiego, farmaceuta i właściciel apteki. Członek Prawa i Sprawiedliwości. W czasie wyborów prezydenckich w 2015 r. wszedł w skład Ogólnopolskiego Komitetu Poparcia Andrzeja Dudy.

Urodził się 12 września 1958 r. w Sokółce. Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku (magister farmacji od 1982 r.). W latach 1983 - 1991 pracował w Zakładzie Farmakologii Akademii Medycznej w Białymstoku, gdzie w 1987 r. obronił pracę doktorską. W 1991 r. otworzył aptekę w Czarnej Białostockiej, a w 1994 r. został właścicielem apteki w Białymstoku.

W 1995 r. włączył się w działalność odrodzonego samorządu aptekarskiego. Był wiceprezesem Okręgowej Rady Aptekarskiej w Białymstoku. W roku 2003 wybrany został na prezesa Okręgowej Rady Aptekarskiej. Funkcję tę pełnił do 2010 r. Równocześnie działał w Naczelnej Radzie Aptekarskiej w Warszawie. Był członkiem Prezydium NRA w IV kadencji, a od 2006 r. wiceprezesem NRA. 18 stycznia 2008 r. wybrany został przez Krajowy Zjazd Aptekarzy na prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej. Ponownie wybrany został na to stanowisko w styczniu 2012 r.

Od 2005 r. jako przedstawiciel Naczelnej Izby Aptekarskiej regularnie uczestniczy w pracach sejmowej i senackiej Komisji Zdrowia nad projektami ustaw dotyczących ochrony zdrowia, zabiegając o rozwiązania prawne korzystne dla polskich pacjentów. Brał udział w kilku ważnych debatach na temat służby zdrowia i potrzeb zdrowotnych Polaków, organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Odznaką Honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, nadawaną przez Ministra Zdrowia.

Żonaty (żona, Mariola Kucharewicz, jest lekarzem onkologiem); ojciec trzech córek: Marty, Joanny i Agnieszki.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.215.190.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!