Jan Kulas - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jan Kulas Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  122 miejsce 0,02 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  19 miejsce 0,15 % poparcia

Samorządowiec, działacz związkowy, poseł na Sejm I, III, VI i VII kadencji.

Ukończył studia historyczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. W tym samym roku wstąpił do NSZZ „Solidarność”.

Dwukrotnie pełnił funkcję posła na Sejm z okręgu Gdańsk - w I kadencji z listy NSZZ „S”, w III kadencji z listy AWS. W 2001 roku bezskutecznie ubiegał się o reelekcję z listy AWSP. Od 1990 roku zajmował się też działalnością w samorządzie terytorialnym, współtworzył sejmik samorządowy województwa gdańskiego, od 1998 do 2007 roku sprawował mandat radnego sejmiku pomorskiego.

Należał do Ruchu Społecznego, a następnie przystąpił do Platformy Obywatelskiej, z ramienia której w wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz trzeci uzyskał mandat poselski. Kandydując w okręgu gdańskim, otrzymał 9607 głosów.

W wyborach w 2011 roku bezskutecznie ubiegał się o reelekcję. W listopadzie 2012 roku został asystentem eurodeputowanego Jana Kozłowskiego. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku zarówno Jan Kulas, jak i Jan Kozłowski nie uzyskali mandatu deputowanego, startując w okręgu pomorskim[. W tym samym roku Jan Kulas został natomiast wybrany do rady powiatu tczewskiego. 4 lutego 2015 roku objął jednak mandat poselski w miejsce Sławomira Nowaka.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (1)

 • Anna Sawicka 2015-10-23 10:50:32
  Głosował Pan za ustawa o Instytucjach Kultury, za, według mojej opinii, niewolnictwem artystów za 2000 zł brutto (pensja muzyka tutti, magistra, w tym roku!, w gdańskiej operze). Wielu artystów w Polsce skrzywdziła ta Ustawa, skrzywdziła Wolność. Spotkaliśmy się dawniej w ZR NSZZ "S." w Gdańsku, wtedy bardzo Pan pomagał, był osobą na bardzo wysokim poziomie. Zawiodłam się na Panu. Ale życzę szczęścia w wyborach, bo wierzyć mi się nie chciało, gdy patrzyłam, jak Pan głosował.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.208.132.74
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!