Danuta Hojarska - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Danuta Hojarska Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  30 miejsce 0,66 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  2 miejsce 38,27 % poparcia

Działaczka związkowa, przedsiębiorca, rolnik, posłanka na Sejm IV i V kadencji.

Ukończyła Technikum Rolnicze w Nowym Stawie. W kadencji 1994-1998 była radną gminy Nowy Dwór Gdański oraz delegatem do Sejmiku Samorządowego Województwa Elbląskiego. Zasiadała w Zarządzie Pomorskiej Izby Rolniczej, Radzie Społecznej Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Radzie Rolników przyKRUS. Od 1979 prowadzi indywidualne gospodarstwo rolne o powierzchni 42 ha. Należała do ZMW i ZSMP. W 2008 roku otworzyła własną firmę usługową. Od 2009 jest rencistką. W 2011 roku wróciła w skład Rady Pomorskiej Izby Rolniczej.

Od 1981 roku działała w Zjednoczonym Stronnictwie Ludowym, a w 1990 wstąpiła do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 1999-2007 przewodniczyła Pomorskiemu Związkowi Zawodowemu Rolnictwa "Samoobrona". W 1999 roku brała udział w blokadach rolniczych w okolicachNowego Dworu Gdańskiego. W 2001 roku zrezygnowała z członkostwa w PSL i przystąpiła do Samoobrony RP. Od 2003 do 2006 pełniła funkcję skarbnika tego ugrupowania.

W wyborach parlamentarnych w 2001 roku zdobyła 8796 głosów i z ramienia tej partii uzyskała mandat z okręgu gdańskiego. Zasiadła w prezydium klubu parlamentarnego Samoobrony RP. Do 2002 roku była wiceprzewodniczącą Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Wwyborach parlamentarnych w 2005 została ponownie wybrana liczbą 10 155 głosów. Zasiadała w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wKomisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 roku bez powodzenia ubiegała się o reelekcję (otrzymała 3040 głosów). W listopadzie tego samego roku wystąpiła z Samoobrony RP, argumentując swoją decyzję konfliktem z jednym z liderów partii Januszem Maksymiukiem i uczestniczyła w powołaniu Partii Regionów. Została wiceprezesem tego ugrupowania. W październiku 2008 roku objęła funkcję przewodniczącej Związku Zawodowego Rolnictwa "Regiony".

W 2009 roku zrezygnowała z zasiadania we władzach partii oraz związku i ze względów zdrowotnych na kilkanaście miesięcy wycofała się z działalności politycznej. W wyborach samorządowych w 2010 utworzyła swój komitet wyborczy wyborców i z jego listy bez powodzenia kandydowała na radną rady powiatu nowodworskiego. O mandat radnej powiatu ubiegała się również cztery lata później.

W 2015 objęła funkcję sołtysa wsi Lubieszewo. Związała się także z powstającą Stonogą Partią Polską.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.208.132.74
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!