Elżbieta Jachlewska - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Elżbieta Jachlewska Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  36 miejsce 0,37 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  4 miejsce 6,44 % poparcia

Urodzona 21.06.1968 r w - ekonomistka, specjalistka od prawa pracy, prezeska.

Po mieczu gdynianka. Pradziad Stanisław Antoniewicz był jednym z budowniczych Gdyni.

Wiceprzewodnicząca Partii Kobiet, prezeska Stowarzyszenia WAGA działającego na rzecz równości kobiet i mężczyzn, praw kobiet oraz zrównoważonego rozwoju, członkini inicjatywy Trójmiejska Akcja Kobieca, członkini porozumienia Kobiety dla Pomorza. Absolwentka  Europeistyki w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, koordynatorka ds. kontaktów z partiami feministycznymi w Europie z ramienia Polski, współtwórczyni obywatelskiego komitetu wyborczego w 2010 roku - Bezpartyjne Forum Społeczne. Redaktorka Naczelna „Obywatelki” - rocznika na Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Brała udział w tworzeniu wielu projektów, np. edukacyjnym dla młodzieży „Młoda Demokracja”, promujący Europejską Kartę równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym „Bilet do Równości”, „Darcie Pierza” - projekt aktywizujący i integrujący mieszkanki Biskupiej Górki, czy promującą to miejsce jako atrakcję turystyczną „Pocztę z widokiem na Biskupią górkę”. Ponadto program „Mama ma Pomysł” aktywizujący Mamy w tworzeniu małego biznesu, „Etat Tata” kampanię społeczną na rzecz równości kobiet i mężczyzn na rynku pracy, konferencje na UG „Krzywicka, emancypantka Dwudziestolecia Międzywojennego”, "Kobiety w przestrzeni publicznej" oraz cykl wykładów "Równość szans na rynku pracy".  Inicjatorka  powstania filmu dokumentalnego " Kobieta bez przestrzeni" oraz wydania w Polsce książki Gerarda Guegana " Polki. Podróż do wnętrza Polski".

Odwiedza i wspiera kobiety z różnych społeczności np. w więzieniach

Prywatnie szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci - 14-letniej Gai i 19-letniego Gniewka.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (2)

 • Jaro 2015-09-21 13:01:00
  Kompetentna Kandydatka, no i kto jej nie zna:)
 • Monika 2015-09-19 11:32:47
  Ela jest jedną z tych osób, które powinny być w Sejmie, dla dobra nas wszystkich! Zaangażowana, ideowa i mądra, osoba na którą zawsze można liczyć. Jednocześnie normalna babka znająca życie od podszewki. Mam nadzieję, że będzie reprezentować nas w Sejmie!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.27.159
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!