Teresa Hoppe - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Teresa Hoppe Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    123 miejsce 0,02 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    22 miejsce 0,20 % poparcia

Nauczycielka, przedsiębiorca i działaczka kaszubska, wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko -Pomorskiego, posłanka na Sejm VII kadencji.

Absolwentka Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Poznaniu. W 1991 uzyskała tytuł zawodowy magistra teologii na warszawskiej Akademii Teologii Katolickiej. Kształciła się również na studiach podyplomowych z zakresu dziennikarstwa w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni.

W 1980 została członkinią "Solidarności", współpracowała później z Komitetem Obywatelskim. W pierwszej połowie lat 80. wstąpiła do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i pełniła szereg funkcji w organach kierowniczych tej organizacji, została także wiceprezesem na kadencję 2011–2013. Zaangażowana w upowszechnianie folkloru kaszubskiego, inicjowała powołanie Ośrodka Kultury Kaszubsko-Pomorskiej, a także wydawanie lokalnych publikacji i działania na rzecz promocji kaszubszczyzny.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku wystartowała do Sejmu jako bezpartyjna kandydatka z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu gdyńskim. Uzyskała mandat posłanki VII kadencji z wynikiem 7552 głosy.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.215.190.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!