Dorota Gardias - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dorota Gardias Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  59 miejsce 0,12 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  7 miejsce 2,82 % poparcia

Ukończyła Liceum Medyczne w Słupsku oraz studia z pedagogiki socjalnej i edukacji zdrowotnej, a także podyplomowe studia zarządzania w służbie zdrowia.

W szpitalu powierzono jej m.in. funkcję naczelnej pielęgniarki. W 1997 wstąpiła do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Była przewodniczącą organizacji zakładowej związku.

W 2005 roku została przewodniczącą OZZPiP, a rok później wiceprzewodniczącą centrali związkowej Forum Związków Zawodowych.

Należała do Socjaldemokracji Polskiej. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku zrezygnowała z kandydowania z ramienia Lewicy i Demokratów, nie przyjęła także stanowiska Naczelnej Pielęgniarki Kraju w Ministerstwie Zdrowia. W 2011 roku zrezygnowała z kierowania związkiem zawodowym, utrzymując funkcję wiceprzewodniczącej centrali związkowej Forum Związków Zawodowych. W wyborach parlamentarnych w tym samym roku znalazła się na liście kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ale nie uzyskała mandatu poselskiego.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku otwierała listę komitetu Europa Plus Twój Ruch w okręgu pomorskim, nie uzyskując mandatu posła.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.223.3.251
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!