Danuta Kożusznik - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Danuta Kożusznik Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    32 miejsce 0,45 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    3 miejsce 4,18 % poparcia

Urodziła się w Cieszynie. Ukończyła Technikum Ochrony Roślin, a w 1999 roku wydział ogrodniczy Akademii Rolniczej w Krakowie. Ponadto jest absolwentką technologii informacyjnej i informatyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Cieszynie.

Przez kilka lat współpracowała z Zespołem Szkół Rolniczych w Międzyświeciu. Pisze i koordynuje różne projekty edukacyjne, pozyskując dla szkoły środki unijne i cenne pomoce naukowe.

Od 2013 r. prowadzi też własną firmę edukacyjną. Równolegle w latach 2002 -2009 zaangażowała się w działalność Śląskiej Izby Rolniczej – będąc przez 2 kadencje delegatem oraz prowadząc Biuro Powiatowe w Międzyświeciu, gdzie organizowała doradztwo i szkolenia dla rolników, wypełniała wnioski o unijną pomoc, współorganizowała Forum Rolnicze.

Współpracując z uczelniami wyższymi opublikowała kilka artykułów naukowych z tematyki polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej.

W latach 2006-2008 współpracowała z ogólnopolską firmą edukacyjną na stanowisku Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Finansowych, zdobywając doświadczenie w pisaniu i realizacji projektów unijnych.

Od 2008 r. jest Prezesem Zarządu Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej.

Prowadzi kursy z podstaw obsługi komputerów, wykłady, organizuje szkolenia z programów unijnych dla rolnictwa, opiniuje akty prawne, interweniuje w trudnych sprawach dotyczących współpracy rolników z różnymi instytucjami.

Organizuje dla KGW przeglądy i konkursy folklorystyczne, spartakiady, spotkania i pielgrzymki, kolonie dla dzieci rolników.

Pozyskuje na te cele środki zewnętrzne, m.in. z Ministerstwa Rolnictwa, KSOW oraz WFOŚiGW.

Od 2009 r. należy do unijnej Organizacji Pracodawców Rolnych „Geopa-Copa” w Brukseli, będąc w latach 2011-2013 członkiem Prezydium.

Zaangażowana w organizacje społeczne – KR, KGW, OSP, Macierz Ziemi Cieszyńskiej, Stowarzyszenie „Wszechnica”.

Od 3 kadencji jest w Powiatowej Radzie Zatrudnienia. Posiada niewielkie gospodarstwo rolne. Zna języki obce: niemiecki i rosyjski – średniozaawansowany, angielski – podstawowy.

Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.208.132.74
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!