Tomasz Głogowski - informacje o pośle na sejm 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Tomasz Głogowski Wybory 2015

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Członek Platformy Obywatelskiej.

Urodził się i mieszka w Tarnowskich Górach. Na Uniwersytecie Śląskim studiował filologię polską.

Prowadził zajęcia na UŚ i w Akademii Polonijnej w Częstochowie. W latach 2002–2005 był radnym rady miejskiej w Tarnowskich Górach.

Od roku 1998 jest członkiem Związku Górnośląskiego. W 2003 roku wstąpił do Platformy Obywatelskiej. Od lutego 2004 r kieruję, już drugą kadencję tarnogórskim Kołem PO.

Trzykrotnie był wybierany do Sejmu przez mieszkańców gliwickiego okręgu wyborczego - we wrześniu 2005, październiku 2007 i 2011 roku.

W 1997 roku otrzymał, przyznawaną przez Związek Górnośląski Nagrodę im. Wojciecha Korfantego, za "niekonwencjonalne odkrywanie Śląska wśród młodzieży akademickiej, wielość inicjatyw i konsekwencję poczynań".

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu w okręgu Gliwice (Bytom, Zabrze, Tarnowskie Góry), otrzymując 8982 głosy.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Unii Europejskiej. Jest zastępcą przewodniczącego Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!