Grażyna Kasprowicz - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Grażyna Kasprowicz Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  80 miejsce 0,05 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  13 miejsce 0,62 % poparcia

Socjolog kultury, od wielu lat związana z kulturą i sztuką Śląską jako prezes Spółdzielni Artystów Plastyków PLASTYKA. 
Urodzona w Bytomiu w rodzinie wygnańców ze Lwowa, matka trojga dorosłych dzieci.

W latach 70-tych jeszcze jako studentka angażuje się w ruch rozprowadzania dzieł bezdebitowych i literatury chrześcijańskiej w krajach bloku sowieckiego. Dorosłą aktywność społeczną i polityczną związała z ruchem komitetów obywatelskich – jako przewodnicząca Komisji Interwencji Komitetu Obywatelskiego w Bytomiu i delegat na Zjazd Krajowy KO, a następnie sekretarz Krajowej Konferencji KO w Warszawie i przewodnicząca Unii KO województwa katowickiego.

Osobiście organizowała w latach 1989-95 „wigilie dla bezdomnych” na dworcu PKP w Bytomiu. Nie przed ani po 24 grudnia, lecz dokładnie w dniu wigilii o godz. 17:00. Osobiście organizowała pomoc dla polskich dzieci na Kresach – np. akcja „Święty Mikołaj jedzie do Lwowa” oraz wspólne wakacje dla dzieci ze Śląska, Niemiec i Ukrainy, w Polsce, na Ukrainie i w Niemczech.

Jest członkiem założycielem wielu organizacji społecznych, stowarzyszeń i fundacji – Związek Ormian w Polsce, Towarzystwo Miłośników Lwowa, Stowarzyszenie Inteligencji EUREKA, Stowarzyszenie Współpracy Europejskiej EUROMOST, etc.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (1)

 • Marek 2022-08-07 09:35:07
  Fantastyczny życiorys! Szczególnie działalność w latach 70tych jako studentka mi zaimponowała!!! Okres 1975-1980 musiał być trudny!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.237.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!