Tomasz Kalita - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Tomasz Kalita Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  20 miejsce 1,02 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  3 miejsce 5,82 % poparcia

Urodził się 8 lutego 1979 roku w Bielsku-Białej. Politolog, doradca wicemarszałka Sejmu RP, dyrektor Centrum im. Ignacego Daszyńskiego i szef Centrum Medialnego SLD. Od 2000 roku zaangażowany w życie publiczne.

Rozpoczynał swoją działalność jako dziennikarz. W 2003 roku uczestniczył w kampanii przed referendum akcesyjnym w sprawie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Brał udział w wielu kampaniach wyborczych kandydatów na prezydenta oraz parlamentarnych.

Od 2005 roku kierował zespołem programowym SLD. Jest współtwórcą podstawowego dokumentu polskiej lewicy: Konstytucji Programowej „SLD Polska Demokratyczna i Socjalna”.

Pomysłodawca i organizator wielu debat, m.in. w 10-lecia funkcjonowania Konstytucji z 1997 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Uczestnik wielu spotkań i dyskusji w środowiskach progresywnych w Europie i na świecie.

W latach 2008-2011 pełnił funkcję rzecznika prasowego SLD i Klubu Parlamentarnego SLD. W 2011 roku założył Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. W tym samym roku został szefem zespołu doradców byłego premiera, przewodniczącego SLD Leszka Millera i doradcą wicemarszałka Jerzego Wenderlicha.

Wiceprzewodniczący Rady Programowej TVP.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (1)

 • janek 2015-09-25 09:16:00
  i temu Panu już podziękujemu

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.237.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!