PARTNERZY PORTALU

Izabela Kloc - informacje o pośle na sejm 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Izabela Kloc Wybory 2015

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, senator VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Ukończyła studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (1997 r.) i w Instytucie Wyższej Kultury Religijnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W Akademii Ekonomicznej w Katowicach skończyła studia podyplomowe: przedsiębiorczość i zarządzanie (2000 r.) i zarządzanie projektem europejskim (2003 r.).

Karierę zawodową rozpoczęła jako nauczycielka w szkole podstawowej w Pszczynie. W latach 1997–99 była dyrektorem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Związku Górnośląskiego w Katowicach. Sprawowała też funkcję wiceprezesa ds. szkolenia i projektów europejskich w firmie doradczej; zajmowała się projektami związanymi z pozyskiwaniem i wykorzystaniem środków unijnych.

W Sejmie V kadencji pracowała w Komisji ds. Unii Europejskiej, Komisji ds. Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Nadzwyczajnej „Solidarne Państwo”. Była przewodniczącą Polsko-Austriackiej Grupy Parlamentarnej i wiceprzewodniczącą Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej. W Sejmie VI kadencji pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, była członkinią Komisji Finansów Publicznych, a VII kadencji – wiceprzewodniczącą Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej

W latach 1998–2002 sprawowała mandat radnej Sejmiku Województwa Śląskiego, a od 2002 do 2005 r. – powiatu pszczyńskiego.

Od 2010 r. pełni funkcję prezesa Fundacji Akademia Samorządności.

W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu (na VIII kadencję), otrzymując 43 648 głosów. W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (3)

  • Wielka Księga Cipek 2016-12-31 13:51:55
    To ta idiotka, co to podręczniki dla dzieci obrażają jej uczucia religijne? HAŃBA wpuścić taki skatoliczały beton do polskiego Sejmu!
  • Bibianna 2015-10-07 20:06:30
    Dlaczego startuje Pani z Rybnika , nie mając pojęcia o miejscu -gdzie Pani nie mieszka?
  • Lilianna 2015-10-06 20:43:29
    Dla partii wszystko, dla Ślaska nic ! Ot i Pani Senator...

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.204.167
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!