Piotr Czarnynoga - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Piotr Czarnynoga Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    10 miejsce 1,69 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    4 miejsce 8,16 % poparcia

Absolwent wydziału automatyki i informatyki Politechniki Śląskiej.

Uczestniczy w lokalnej polityce po przemianach ustrojowych od samego początku. W latach 1990-1991 jako radny miejski i członek zarządu miasta w Tychach, później w latach 1991-1998 był radnym miejskim i członkiem zarządu miasta w Bieruniu, a od 1998 rok do 2010 pełnił nieprzerwanie funkcję starosty powiatu bieruńsko-lędzińskiego (był pierwszym starostą w naszym powiecie).

W 2010 r. wystartował równolegle w wyborach na burmistrza Bierunia i z listy PiS do sejmiku śląskiego. W tych pierwszych zdobył zaledwie 8% głosów poparcia i zajął najgorsze miejsce spośród czwórki kandydatów. Za to dostał się z niemal 6 tys. głosów do sejmiku.

W sejmiku śląskim w kadencji 2010-2014 uczestniczył w trzech komisjach stałych. Był członkiem Komisji Rewizyjnej, Komisji Edukacji, Nauki i Kultury, a w Komisji Budżetu, Skarbu i Finansów był zastępcą przewodniczącego. Był również członkiem Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

W 2014 r. ponownie został wybrany radnym sejmiku samorządowego województwa śląskiego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.199.4
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!