Renata Urszula Janik - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Renata Urszula Janik Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    62 miejsce 0,12 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    7 miejsce 2,94 % poparcia

Urzędnik samorządowy i działaczka społeczna, samorządowiec, wiceprzewodnicząca rady powiatu kieleckiego w latach 2010-2013, posłanka na Sejm VII kadencji.

Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie  oraz podyplomowych studiów z zakresu administrowania funduszami unijnymi w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Od maja 2004 do czerwca 2007 kierowała Referatem Organizacyjnym i Spraw Obywatelskich urzędu gminy w Zagnańsku. Od lipca 2007 do stycznia 2009 pracowała w świętokrzyskim Biurze Rozwoju Regionalnego. W styczniu 2009 została dyrektorem Departamentu Organizacyjno - Administracyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Należy do Platformy Obywatelskiej.

W wyborach samorządowych w 2010 roku uzyskała mandat radnej powiatu kieleckiego i objęła stanowisko wiceprzewodniczącej rady. Startując w wyborach parlamentarnych w 2011 roku, zdobyła 3621 głosów, nie uzyskując mandatu. Po śmierci posła Konstantego Miodowicza objęła mandat po nim, ślubowanie złożyła 11 września 2013 roku.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.65.220
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!