Selim Chazbijewicz - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Selim Chazbijewicz Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    71 miejsce 0,15 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    12 miejsce 0,80 % poparcia

Ur. 17 listopada 1955 w Gdańsku. Polski politolog, pisarz, publicysta, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Wywodzi się z szlacheckiej rodziny Tatarów polsko-litewskich. Pracuje jako profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Elbląskiej Uczelni Humanistyczn-Ekonomicznej w Elblągu.

Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Był współzałożycielem oraz w latach 1999–2007 prezesem Rady Centralnej ZTRP, do 2003 imamem gminy muzułmańskiej w Gdańsku. W latach 1998–2008 współprzewodniczył Radzie Wspólnej Katolików i Muzułmanów.

W wyborach w 1997 ubiegał się o mandat posła w województwie gdańskim z ramienia Ruchu Odbudowy Polski. Następnie wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Bezskutecznie kandydował z ramienia tej partii w wyborach parlamentarnych w 2011 do Senatu oraz w wyborach samorządowych w 2010 i 2014 do sejmiku warmińsko-mazurskiego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.68.86
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!