Iwona Możejko - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Iwona Możejko Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  41 miejsce 0,40 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  6 miejsce 3,78 % poparcia

Udzielała się społecznie w ramach ruchów Niepoko­nani 2012 i Oburzeni, a w 2014 roku przyłączyła się do komitetu wybor­czego “Wspól­nota Patri­o­tyzm Sol­i­darność”. Kandydowała wtedy do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego z poparciem Pawła Kukiza. Zwolenniczka JOW-ów.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (8)

 • IWONA MOŻEJKO 2016-07-15 02:17:12
  Gdy PiS, "dobiegł do koryta", napisałam: "Boże, weź nas pod swoją opiekę". ........ Mieszkanie+ to cd. niewolnictwa XXI w. WIELKIE OSZUKIWANIE WŁAŚCICIELA. ... Na cito! ... Powołać Komisję Nadzoru Spółdzielczego, powiadomić ponad 10 mln. grupę spółdzielców okradanych, nieinformowanych, zaszczuwanych przez "złych" prezesów i ich "wojsko", "załatwianych" przez przestępców w togach - O PATOLOGII W SPÓŁDZIELNIACH O BANKRUTUJĄCYCH SMRP. Rozliczyć złodziei. Banda „szkodników” – ekspertami u ministra. "Prowadzają się za rączki". Wykombinują cd. niewolnictwa XXI w. lokatorskie i może własnościowe spółdzielcze, by „doić” frajera – BEZLITOŚNIE? W KOŚCIELE – O DOBRE ŁOWY „BARANÓW” i "FRAJERÓW".
 • Lidka 2015-10-20 21:51:43
  Będę na Panią głosować
 • I. M. 2015-10-02 23:03:15
  Do celu z "Kukiz'15". Zobacz: Express Olsztyn "Najodważniejsza kandydatka do Sejmiku Województwa"
 • Iwona Możejko 2015-09-28 23:00:44
  Chcemy: Żeby sędzią mogła zostać tylko i wyłącznie osoba, która ukończyła 35 rok życia i co najmniej przez 5 lat wykonywała inny zawód prawniczy związany ze sprawowaniem wymiaru sprawiedliwości. Aby wprowadzono instytucję tzw. sędziów pokoju, których wybieraliby obywatele w wyborach powszechnych, a którzy orzekaliby w sprawach o wykroczenia i drobnych sąsiedzkich sprawach cywilnych. Wprowadzenia „Kolegiów elektorskich” na poziomie Sądów Okręgowych, w skład których wchodziliby adwokaci, radcowie, prokuratorzy i ławnicy. Głównym zadaniem takich kolegiów miałoby być rekomendowanie kandydatów, do dalszej procedury wyboru i nominacji sędziów. Zlikwidowania korporacjonizmu sędziowskiego (sędziowie nie mogą kontrolować samych siebie). Sądami powinny kierować kolegia złożone z przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych uczestniczących w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości, które powinny wobec obywateli ponosić wspólną odpowiedzialność za funkcjonowanie sądownictwa. Sądy pełnić powinny rolę służebną wobec stron. Chcemy wprowadzić instytucję Ławy przysięgłych i zwiększenia roli ławników w orzekaniu. Ławnicy byliby wybierani w wyborach powszechnych. Przysięgli byliby kompletowani (tak jak to miało miejsce w polskiej procedurze karnej od 1928 do 1938 roku) i rozpatrywaliby najpoważniejsze zbrodnie. Chcemy wprowadzić instytucję sędziego śledczego, który już na etapie karnego postępowania przygotowawczego zapewniałby RÓWNE PRAWA stronom. Nie chcemy i jesteśmy przeciwni: Ponownemu połączeniu funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Nie chcemy, żeby jakakolwiek partia polityczna miała wpływ na decyzje prokuratury. (Ryzyko upolitycznienia prokuratury i jej wykorzystywania do walki z przeciwnikami politycznymi jest zbyt duże w relacji do korzyści płynących z takiego połączenia). Wprowadzeniu Izby Wyższej Sądy Najwyższego, który miałby rozpatrywać tzw. „nadzwyczajne kasację”, wnoszone przez prezydenta, o o wniesieniu których decydowaliby oczywiście politycy. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do naszej wiarygodności, oto dowód na to, że nie zależy nam na niczym innym jak tylko na sprawiedliwości, w najprostszym i najbardziej pierwotnym jej rozumieniu: Zwołajmy Krajowy Kongres Wymiaru Sprawiedliwości na który zaprosimy adwokatów, radców, sędziów i prokuratorów. Taki krok pozwoli nam na dyskusję, która jest w tym wypadku jedynym sposobem na realne, logiczne, DOBRE zmiany przedstawione w naszym programie. Jesteśmy świadomi, że pośród prawników nasz program spotka się z bardzo różnym przyjęcie. Ale gotowi jesteśmy na rzeczową debatę. Wiemy, że reformy wymiaru sprawiedliwości sami prawnicy nie wprowadzą; ale wiemy też, że nie możemy jej wprowadzać wbrew nim. Oto nasza definicja sprawiedliwości.
 • Danuta Marciniak 2015-09-28 22:00:01
  Energiczna, prawa, szczera, rzetelna - ma plan i go realizuje aby było lepiej tym, którzy sobie nie dają rady. Świetna działaczka, o wielkiej klarowności myśli.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.223.3.251
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!