Dorota Kinal - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dorota Kinal Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    70 miejsce 0,16 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    4 miejsce 2,72 % poparcia

Nauczycielka, harcerka, wolontariuszka, społeczny kurator sądowy i tytan pracy. Od lat związana z Polskim Stronnictwem Ludowym. Jest osobą, która widzi świat w jasnych barwach, dla niej każda sprawa jest do rozwiązania.

Urodziła się w 1965 roku w Kościanie i mieszka tutaj do dziś. Jest absolwentką nauczania początkowego na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła też studia podyplomowe: Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza, specjalność: pomoc psychologiczno-pedagogiczna w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie. Przez 27 lat uczyła w Zespole Szkół nr 2 w Kościanie, pełniła funkcję pedagoga szkolnego i wicedyrektora. W latach 2006 – 2011 była dyrektorem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych przy TWP w Kościanie. Przez cztery lata od 2011 roku pełniła funkcję Wicekuratora Oświaty w Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Jest nauczycielem z zawodu i zamiłowania.

Przez całe życie pracuje z ludźmi i dla ludzi, praca dla innych dodaje jej energii. Dlatego też od 33 lat aktywnie działa w harcerstwie. Pomaga także osobom wykluczonym – od 2008 roku pełni funkcję kuratora społecznego przy Sądzie Rejonowym w Kościanie. Dla swoich podopiecznych organizuje wyjazdy wakacyjne, pomaga w zakupie odzieży, podręczników i innych potrzebnych rzeczy.

Od 22 grudnia 2014 została powołana przez premiera na funkcję Wicewojewody Wielkopolskiego. Odkąd piastuje urząd, śpi tylko kilka godzina na dobę. Potrafi jednak zarządzać swoim czasem i nie żałuje swojego wyboru. Jako wicewojewoda patronuje licznym projektom społecznym, m.in. kampanii „Drugie życie”, której celem jest promowanie wśród młodzieży wiedzy o przeszczepach, a także „Małemu Wolontariatowi”, który uczy dzieci empatii i wrażliwości. Z Drużyną Szpiku odwiedza chore dzieci w szpitalach. Aktywnie bierze udział w akcjach pomocy społecznej dla chorych będąc nie tylko zaangażowanym promotorem, ale także dawcą krwi.

Jest mężatką, jej mąż jest nauczycielem matematyki. Mają dwoje dzieci: Annę i Pawła, które studiują na Politechnice Poznańskiej. W wolnych chwilach czyta książki lub pracuje w przydomowym ogródku.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (1)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.215.190.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!