Wojciech Jankowiak - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Wojciech Jankowiak Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    101 miejsce 0,03 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    8 miejsce 4,76 % poparcia

Członek rady naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego, wiceprezes zarządu wojewódzkiego oraz prezes zarządu miejskiego partii w Poznaniu.

Urodzony 17 kwietnia 1956 roku w Wolsztynie (województwo wielkopolskie). Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie.

W latach 1989-1990 był wiceprezydentem Poznania. Następnie pracował w Urzędzie Rejonowym w Poznaniu jako kierownik i w Urzędzie Rady Ministrów w Warszawie jako dyrektor departamentu reformy administracji publicznej.

Od 1996 do 1998 roku był wicewojewodą poznańskim, a od 2001 do 2003 roku I wicewojewodą wielkopolskim.

W latach 2003-2006 pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W 2006 roku z list Polskiego Stronnictwa Ludowego został wybrany do sejmiku województwa wielkopolskiego. Od tego czasu nieprzerwanie i z powodzeniem pełni funkcję wicemarszałka.

Oprócz doświadczenia w administracji publicznej, posiada również bogate doświadczenie w działalności gospodarczej. Był wiceprezesem zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica, jak również wieloletnim członkiem rady nadzorczej tej spółki. Przez dwie kadencje pełnił funkcję członka rady nadzorczej Telewizji Polskiej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.237.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!