Andrzej Lewandowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Andrzej Lewandowski Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  11 miejsce 2,42 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  1 miejsce 34,80 % poparcia

Poseł na Sejm VII kadencji z ramienia Ruchu Palikota. Urodzony w 1954 roku w Darłowie.

Absolwent studiów z zakresu technologii maszyn Wydziału Mechanicznego Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie.

Przez wiele lat zasiadał w Miejsko-Gminnej Radzie Narodowej i radzie miejskiej Darłowa (1984–1988 i 1990–1998). Po wyborach samorządowych w 1990 roku, z rekomendacji Komitetu Obywatelskiego, objął stanowisko burmistrza Darłowa, które zajmował do 1994 roku.

W III RP był członkiem kolejno Kongresu Liberalno-Demokratycznego, Unii Wolności i Partii Demokratycznej. Po odejściu z urzędu burmistrza pracował jako dyrektor i wicedyrektor Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie, a od 2005 roku jako dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Darłowie. Od 1998 do 2002 roku po raz pierwszy wchodził w skład rady powiatu sławieńskiego. 

W V kadencji samorządu (2006–2010 r.) sprawował urząd starosty powiatu sławieńskiego. Wkrótce po rozpoczęciu urzędowania wstąpił do Platformy Obywatelskiej, jednak pod koniec kadencji, wskutek konfliktu wewnątrz partii, opuścił te ugrupowanie.

 W październiku 2013, w wyniku przekształcenia Ruchu Palikota, został działaczem partii Twój Ruch. W marcu 2015 r., po rozpadzie klubu poselskiego TR, znalazł się w kole Ruch Palikota.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.90.95
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!