Grzegorz Andrzej Niski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Grzegorz Andrzej Niski Wybory 2015

 • Oficjalne wyniki PKW

  Nie uzyskał/a mandatu, KWW nie przekroczył progu

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  62 miejsce 0,12 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  9 miejsce 1,76 % poparcia

W 1972 ukończył studia na Wydziale Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, a w 1981 roku studia na kierunku dowódczym w Akademii Sztabu Generalnego w Warszawie. Ukończył także studium przygotowania pedagogicznego na Politechnice Koszalińskiej.

Pełnił różne funkcje dowódcze w jednostkach wojskowych, był wykładowcą w Katedrze Taktyki Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Wykładał także, jako starszy wykładowca, taktykę wojsk obrony przeciwlotniczej w Centrum Szkolenia Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Po odejściu do rezerwy w 1997 roku  prowadził samodzielną działalność gospodarczą.

Był członkiem Rady Osiedla "Bukowe" w Koszalinie.

Jest wiceprzewodniczącym Oddziału Koszalińskiego Stowarzyszenia Pomorza Środkowego "Integracja dla rozwoju" oraz członkiem zarządu Bałtyckiego Towarzystwa Polska-Skandynawia. Należy do Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy WP.

Od 1973 do jej rozwiązania był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Należy do Unii Pracy, pełni funkcję przewodniczącego Zachodniopomorskiej Rady Wojewódzkiej tej partii.

W latach 2001–2005 zasiadał w Senacie z okręgu koszalińskiego. Jako senator brał udział w pracach Komisji Ochrony Środowiska oraz Komisji Obrony Narodowej i Bezpieczeństwa Publicznego.

W 2005 i 2007 roku bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych (odpowiednio do Senatu i do Sejmu), w 2006 bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego sejmiku zachodniopomorskiego.

W 2010 został radnym Koszalina. Startował z listy SLD, jednak cztery lata później nie doszło do lokalnego porozumienia UP z tą partią, w związku z czym, bez powodzenia, ubiegał się o reelekcję z ramienia komitetu Lepszy Koszalin.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.229.63.215
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!