Krzysztof Zaremba - informacje o pośle na sejm 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Krzysztof Zaremba Wybory 2015

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IV i V i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, oraz senator VII kadencji. Urodzony w 1972 roku w Szczecinie.

Absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego z zakresu politologii. W 1998 roku, przez trzy lata, pełnił funkcję radnego w Radzie Miasta Szczecina z listy Akcji Wyborczej Solidarność.

W latach 2001 - 2006 przewodniczył zarządowi regionu zachodniopomorskiego Platformy Obywatelskiej. W IV i V kadencji uzyskał mandaty poselskie z listy tej partii w okręgu szczecińskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku, z ramienia PO w tym samym okręgu, został wybrany senatorem. Z członkostwa w Platformie Obywatelskiej i jej klubie parlamentarnym zrezygnował  23 kwietnia 2009 roku, a kilka dni później został kandydatem komitetu Libertas w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu gorzowskim. Bezskutecznie ubiegał się o mandat europosła w tym okręgu.

Z kolei 3 sierpnia 2010 roku dołączył do klubu parlamentarnego PiS, a w 2011 roku został członkiem partii. Jeszcze w tym samym roku bezskutecznie kandydował do Senatu z ramienia PiS. Natomiast w 2014 roku został wybrany na radnego sejmiku zachodniopomorskiego V kadencji.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu z listy PiS w okręgu szczecińskim, otrzymując 7857 głosów. W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!