Mariusz Grad - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Mariusz Grad Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

  • WASZ RANKING W OKRĘGU

    90 miejsce 0,05 % poparcia
  • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
    KOMITETU W OKRĘGU

    11 miejsce 1,15 % poparcia

Polityk, od 2007 roku poseł na Sejm VI kadencji i VII kadencji działacz Platformy Obywatelskiej.

Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. 

W 2004 roku przystąpił do Platformy Obywatelskiej. Jest członkiem Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Studiów Wyższych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim. Jest również członkiem honorowym Lokalnej Organizacji Turystycznej w Tomaszowie Lubelskim oraz członkiem Stowarzyszenia Rozwoju Kardiologii Ziemi Tomaszowskiej.

W 2004 roku kandydował z listy Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego, w 2005 do Sejmu. Rok później w wyborach samorządowych został wybrany do sejmiku lubelskiego. W latach 2006-2007 pełnił funkcję członka Zarządu Województwa Lubelskiego, będąc odpowiedzialnym m.in. za współpracę zagraniczną, turystykę i promocję, sprawy gospodarcze, przedsiębiorczość i innowacyjność oraz fundusze z Unii Europejskiej. 

W 2007 roku został wybrany posłem na Sejm RP VI Kadencji z listy Platformy Obywatelskiej, zdobywając 9766 głosów. W Sejmie RP VI kadencji zasiadał w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Łączności z Polakami za Granicą, Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji do Spraw Uni Europejskiej

Od 2007 roku pełni funkcję przedstawiciela delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

W 2011 roku został ponownie wybrany do Sejmu RP VII kadencji uzyskując 9962 głosów. Zasiada  w Komisji Skarbu Państwa oraz Komisji do Spraw Uni Europejskiej. Wiceprzewodniczący PO Regionu Lubelskiego, członek prezydium Klubu PO w Sejmie RP.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.204.56.97
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!