Jacek Kurzępa - informacje o pośle na sejm 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Jacek Kurzępa Wybory 2015

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony 5 października 1961 roku w Świebodzinie. Profesor w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Radny Powiatu Krośnieńskiego. Członek Komisji Budżetu i Rozwoju Lokalnego oraz Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Przewodniczący Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie Odrzańskim.

Był działaczem Akcji Wyborczej Solidarność, zasiadał z jej ramienia od 2001 do 2002 w sejmiku lubuskim I kadencji. Później związał się z Prawem i Sprawiedliwością. Bez powodzenia kandydował z listy PiS w wyborach parlamentarnych w 2007 i 2011. W 2010 i 2014 był wybierany na radnego powiatu krośnieńskiego. Objął funkcję koordynatora regionalnego Ruchu Społecznego im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2015 ponownie kandydował do Sejmu w okręgu lubuskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 5486 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!