Marek Ast - informacje o pośle na sejm 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Marek Ast Wybory 2015

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony 27 września 1958 roku w Zielonej Górze. Z zawodu radca prawny. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Od 1991 do 2005 roku pełnił funkcję burmistrza Szlichtyngowej (miasto w województwie lubuskim), a latach 1998–2002 z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność zasiadał w Sejmiku Województwa Lubuskiego. Należał do Porozumienia Centrum, z którego przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości.

Od stycznia do sierpnia 2006 roku zajmował stanowisko wojewody lubuskiego. Zrezygnował z tej funkcji, obejmując mandat poselski. W Sejmie zastąpił Kazimierza Marcinkiewicza, który został powołany wówczas na stanowisko p.o. prezydenta Warszawy.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Zielona Góra (Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Żary). Został wybrany na posła zdobywając 17 530 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz w Komisji Ustawodawczej, gdzie pełni funkcję przewodniczącego.

Zasiadał także w Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu.

Członek prezydium klubu parlamentarnego PiS.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (1)

  • krzysztof 2017-01-04 21:52:48
    Dlaczego poseł Ast siada? bo mu prezes każe! Dlaczego poseł Ast wstaje? bo mu prezes każe! Dlaczego poseł Ast mówi? Bo mu prezes każe? Zasadne jest zatem pytanie czy poseł Ast w ogóle istnieje bez prezesa? Odpowiedź jest jednoznaczna poseł Ast bez prezesa nie istnieje! Bo bez prezesa poseł Ast to nic, zero!!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.93.74.25
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!