Jarosław Porwich - informacje o pośle na sejm 2015 To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
UZYSKAŁ/A MANDAT

Jarosław Porwich Wybory 2015

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Urodzony 17 sierpnia 1966 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Od czerwca 2006 roku przewodniczący Zarządu Regionu Gorzowskiego i członek Komisji Krajowej NSZZ ”Solidarność”. Ma żonę Annę, jest ojcem 3 synów (Adrian - 29, Paweł - 24, Tomasz - 15 lat). Bezpartyjny.

Ukończył administrację publiczną w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej i studia podyplomowe na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy w Wyższej Szkole Biznesu. Ukończył szkolenia dla działaczy związkowych organizowane przez Komisję Krajową NSZZ "Solidarność" oraz amerykańską centralę AFL-CIO, a także dla liderów politycznych organizowane przez Międzynarodowy Instytut Republikański (IRI), Narodowy Instytut Demokratyczny (NDI). Przebywał w USA biorąc udział w programie organizowanym przez Departament Stanu dla liderów politycznych z Europy środkowo-wschodniej.

Działalność społeczną rozpoczął w czasach PRL-u. Od 1982 do 1989 roku działał w antykomunistycznym Ruchu Młodzieży Niezależnej, wcześniej Młodzieżowy Ruch Oporu (m.in. drukarz, malarz, kolporter), a także współtworzył podziemne Gorzowskie „Radio Solidarność”. Wielokrotnie aresztowany. Skazany w 1984 roku za „udział w manifestacji mającej na celu wywołanie niepokojów społecznych”. Rozpracowywany przez Służbę Bezpieczeństwa (SOR „Iskra”, SOR „Dezerterzy”). Posiada - wydany przez IPN - status pokrzywdzonego.

W latach 1994-1995 członek Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP Lechu Wałęsie, a także współzałożyciel i przewodniczący Krajowej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność”. Szef sztabu zwycięskiej kampanii wyborczej gorzowskiej Akcji Wyborczej Solidarność w 1997 roku. Pracował na stanowisku reportera w publicznym „Radiu Zachód”, a także Radiu „GO” (dziś ESKA). Przez wiele lat pełnił funkcję redaktora naczelnego pisma związkowego „Feniks” oraz publikował na łamach „Tygodnika Solidarność”.

W strukturach gorzowskiej „Solidarności” od 1988 roku zasiadając w jej władzach (jawna Rada Regionu Solidarność, przew. Komitetu Założycielskiego i wiceprzew. Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” ZWCh „Stilon”, Zarząd Regionu).Członek zarządu Stowarzyszenia, które w listopadzie 2008 roku wybudowało pomnik konny Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Był członkiem Komitetu Honorowego Marszu Niepodległości oraz organizatorem I Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie Wielkopolskim.

Od marca 2013 roku wiceprzewodniczący Rady Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Odznaczony medalami „Za zasługi dla województwa gorzowskiego” (1998), „Zasłużony dla województwa lubuskiego” (2009) oraz Odznaką Honorową Gorzowa Wielkopolskiego „Za wybitne zasługi dla rozwoju Miasta” (2010). W październiku 2011 roku odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (Polonia Restituta) „Za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce”, a w 2015 Krzyżem Wolności i Solidarności.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu zielonogórskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 10 777 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (7)

 • ddd 2017-12-16 07:14:25
  zWiSa mi, że poszedł do WiSa, to jego I i ostatnia kadencja
 • 44793 2017-12-13 16:48:50
  Oto twarz zdrajcy
 • k86x 2017-11-30 23:47:10
  Glosowalem na K15... Gdzie NASZE JOWy?? Mieliscie o nie walczyc, a tutaj wszystko wskazuje na przeciwny kurs- w strone DYKTATURY I PANSTWA STEROWANEGO CENTRALNIE:/ I Wy jako "moje" ugrupowanie pomagacie to osiagnac rzadzacym:/ DZIEKUJE! Mam nadz, ze dozyje Waszego "rozliczenia z grzechow" (m.in ZANIECHANIA) :(
 • Górski 2017-11-21 15:04:43
  Choć szczerze nie głosowałem na niego, pomógł nam ostatnio bezinteresownie i nie zależało mu na rozgłosie za to pokłony
 • Doktor 2017-03-09 20:57:41
  Dobry i znający problemy, o wyrazistych poglądach co przysparza mu wielu wrogów. Powodzenia

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.93.74.25
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!