Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy

Krzysztof Makowski - informacje o kandydacie do sejmu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krzysztof Makowski Wybory 2015

Głosowanie internautów zakończone.
Wyniki zaktualizowano 23 października.

 • WASZ RANKING W OKRĘGU

  47 miejsce 0,18 % poparcia
 • POPULARNOŚĆ NA LIŚCIE
  KOMITETU W OKRĘGU

  6 miejsce 4,59 % poparcia

Samorządowiec, były wojewoda łódzki. Absolwent Technikum Ogrodniczego w Łodzi oraz studiów na Politechnice Łódzkiej, ukończył również roczne podyplomowe studium dla menedżerów. Posiada uprawnienia licencjonowanego zarządcy nieruchomości. Należał do Stowarzyszenia Ordynacka.

W 1993 roku związał się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. W wyborach samorządowych w 1998 roku uzyskał mandat radnego łódzkiej rady miasta. Od marca do października 2001 roku był wiceprezydentem Łodzi. Od października 2001 do maja 2004 roku zajmował stanowisko wojewody łódzkiego.

W wyborach w 2006 roku jako kandydat Lewicy i Demokratów bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta Łodzi. W tych samych wyborach uzyskał mandat radnego sejmiku, następnie objął funkcję członka zarządu województwa. Został odwołany w 2008 roku. Wwyborach parlamentarnych w 2011 roku z ramienia SLD kandydował do Senatu, zajmując 3. miejsce spośród 4 kandydatów.

Od marca 2003 do lutego 2010 roku przewodniczył SLD w województwie łódzkim. Od 21 czerwca 2008 roku zasiadał w zarządzie krajowym partii. 7 grudnia 2011 roku przeszedł do Ruchu Palikota. Został wiceprzewodniczącym zarządu okręgu łódzkiego tej partii.

W 2013 roku został koordynatorem stowarzyszenia Europa Plus w województwie łódzkim oraz, w październiku tego samego roku, działaczem Twojego Ruchu(partii nowo powołanej przez Ruch Palikota i stowarzyszenie Europa Plus). Objął funkcję przewodniczącego TR w województwie łódzkim. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku kandydował z listy komitetu Europa Plus Twój Ruch, który nie uzyskał mandatów. W wyborach samorządowych w tym samym roku otwierał listę TR do sejmiku województwa, jednak partia nie uzyskała mandatów. W tych samych wyborach zgłosił chęć ubiegania się o prezydenturę Łodzi, jednak zrezygnował, popierając urzędującą prezydent z PO.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.


KOMENTARZE (1)

 • Jola 2015-10-23 20:51:35
  Frakcja gorsza niż poprzednia,wstyd tak do koryta się pchać.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.188.113
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!