To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
230 miejsce 31,73% 0,37% 1,30% 66,60%
151 miejsce 31,73% 0,37% 1,30% 66,60%
8 miejsce 31,73% 0,37% 1,30% 66,60%

Urodzona 17 grudnia 1957 roku w Jaworze (województwo dolnośląskie). Z wykształcenia jest historykiem. Ukończyła studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracowała jako nauczyciel, a od 1991 roku dyrektor szkół w Jaworze.

Jest współzałożycielką związku zawodowego „Solidarność", w którym od 1980 roku pełniła funkcję sekretarza Komisji Okręgowej. W 1982 roku za działalność opozycyjną została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Od 2002 roku zasiadała w jaworskiej radzie miejskiej.

Należy do partii Prawo i Sprawiedliwość. Jest prezesem okręgu legnicko-jeleniogórskiego partii.

16 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał ją na stanowisko szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów i rzecznika Rady Ministrów w rządzie Beaty Szydło. Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał Elżbietę Witek ze składu Rady Ministrów w grudniu 2017 r.

Wróciła do rządu w 2019 r., kiedy w wyniku decyzji Polaków w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego Joachim Brudziński objął mandat w Brukseli. Elżbieta Witek zastąpiła tego polityka w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Objęła resort 6 czerwca 2019 r. a opuściła go 14 sierpnia 2019 r. Została powołana tego dnia na urząd Marszałka Sejmu RP.

Była posłem na Sejm V, VI, VII kadencji. W 2015 roku Polacy wybrali ją także do składu VIII kadencji niższej izby parlamentu. Jest posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

KOMENTARZE (10)

 • Jadzia wolontariusz 2019-08-11 18:42:57
  Babuszka,babuncia babulka szydelko ,druciki i szaliczki dziergac, Jak taka dzialaczka to charytatywnie, (gratis) opiekowac sie chorymi,starymi,niepelnosprawnymi,, i tymi w hospicjach
 • ZorganizowanaGrupaPrzestę 2019-07-15 13:00:57
  Witam serdecznie, jeżeli nie obdzielicie straży granicznej od resortu MSWiA położą kolejny Rząd , we wschodniej Polsce przez lata kumulowały się najcięższe przestępstwa, Straż Graniczna stworzyła własne grupy przestępcze gdzie na dziesiątkach własnych nieruchomości skupowali papierosy bez akcyzy od Ukraińców, tam gdzie biznes nie ma żadnych zasad gry, czy Policja podjęła jakieś czynności w tym zakresie, nie srają we własne gniazdo , podobnie jak funkcjonariusze Policji którzy przez przypadek zostali nakryci informacją z CBŚ przemycali setkami kratonów papierosów, teraz niedefinicyjnie się mówi iż handlując bronią przemycaną przez Ukrainę. Nieleganie podsłuchy metodą szpiegowską ludzi którzy nie chcą wejść w układ to już standard, o czym sami się przerośliście. Weekendowe wyjazdy śmietanki z Policji na cudzołóstwo, zabawę i wódę poza Lublin jest od lat standardem, wytypowali swoich zaufanych kierowców jeszcze jak byli na szkółkach. Państwo Policyjne bezprawia, społeczeństwo sygnalizowało w tym zakresie od lat, grupa przestępcza decyduje kogo ukarać i jak.
 • ZorganizowanaGrupaPrzestę 2019-07-15 10:22:55
  Witam serdecznie, jeżeli nie udzielicie straży granicznej od resortu MSWiA położą kolejny Rząd , we wschodniej Polsce przez lata kumulowały się najcięższe przestępstwa, Straż Graniczna stworzyła własne grupy przestępcze gdzie na dziesiątkach własnych nieruchomości skupowali papierosy bez akcyzy od Ukraińców, tam gdzie biznes nie ma żadnych zasad gry, czy Policja podjęła jakieś czynności w tym zakresie, nie srają we własne gniazdo , podobnie jak funkcjonariusze Policji którzy przez przypadek zostali nakryci informacją z CBŚ przemycali setkami kratonów papierosów, teraz niedefinicyjnie się mówi iż handlując bronią przemycaną przez Ukrainę. Nieleganie podsłuchy metodą szpiegowską ludzi którzy nie chcą wejść w układ to już standard, o czym sami się przerośliście. Weekendowe wyjazdy śmietanki z Policji na cudzołóstwo, zabawę i wódę poza Lublin jest od lat standardem, wytypowali swoich zaufanych kierowców jeszcze jak byli na szkółkach. Państwo Policyjne bezprawia, społeczeństwo sygnalizowało w tym zakresie od lat, grupa przestępcza decyduje kogo ukarać i jak.
 • Mieszkańcy Chełma 2019-06-26 05:11:10
  Powstanie kolonii żydów Amerykańskich w powiecie chełmskim przyklepane zostało przez PiS terrorystów którzy ograniczają ludziom prawa, ww.farmer/ Sejm znowelizował ustawę PiS o obrocie ziemią rolną. Oszuści dali Wam fałszywą wizje bogactwa w gruntach poniżej 1ha jako nieruchomości, legalizując wcześniejsze modernizacje gruntów rolnych wszystkich klas na mieszkalne za postępowania mogliście uzyskać odszkodowanie większe jak wartość gruntów i żyć godnie do końca życia ( ustawa PiS z 14 kwietnia 2016roku która weszła w życie 30 kwietnia 2016roku o obrocie ziemią rolną wyłącznie przez rolnika). obyście nic nie mieli, dorabiali pseudo elitę, zorganizowane grupy przestępcze. Uczciwym pozostaje emigracja, wykrakali wcześniej samorządowcy " nie podoba się, to wynocha z kraju".
 • Ciocis 2019-06-04 13:02:05
  Biedna babcia zostanie strazakiem (jak Wojtuś)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.136.171
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!