To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
316 miejsce 26,42% 1,89% 5,66% 66,04%
76 miejsce 26,42% 1,89% 5,66% 66,04%
6 miejsce 26,42% 1,89% 5,66% 66,04%

Lekarka weterynarii, posłanka na Sejm VII i VIII kadencji, w 2015 wiceminister środowiska. Należy do Platformy Obywatelskiej.

W trakcie VII kadencji zajmuje się głównie sprawami rolnictwa i ochrony środowiska, jest członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Przewodnicząca wielu podkomisji sejmowych m.in. do spraw zmian legislacyjnych dotyczących sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych oraz rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt i rządowego projektu noweli ustawy o organizmach genetycznie zmodyfikowanych. Uczestniczka ONZ-towskich konferencji dotyczących polityki klimatycznej.

W czerwcu br. została Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska, gdzie m.in. określa zadania i nadzoruje pracę Departamentu Strategii i Komunikacji oraz Departamentu Zasobów Wodnych. W polityce ochrony środowiska troszczy się o racjonalne zarządzanie zasobami naturalnymi, uwzględniając potrzeby zarówno współcześnie żyjących ludzi, jak i przyszłych pokoleń.

Przed rozpoczęciem działalności politycznej - lekarz weterynarii, przedsiębiorca, współwłaścicielka przychodni weterynaryjnych w Kętach i w Bielsku-Białej. Aktywna działaczka społeczna na rzecz rozwoju weterynarii w Polsce, Członek Zarządu Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej, Sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii.

W wyborach w 2015 roku z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję. W okręgu Kraków I / Chrzanów (Oświęcim, Wadowice, Andrychów) dostała 7967 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

KOMENTARZE (2)

  • Zosia LegionMarii 2017-06-20 12:11:22
    Co za cenzura, że blokują księdza Jacka Międlara na wszelkich portalach (youtube, vimeo, gloria, gdzie by nie było) za powiedzenie wprost o aktywności pedalskiej bpa Kaszaka i abpa Życińskiego? ????????????
  • krajanka z Kęt 2015-11-04 20:56:46
    jeżeli zawód weterynarza i prywatna znajomość z Grasiem wystarczyły tej pani do bycia wiceministrem środowiska to bardzo się cieszę, że PO straciła władzę

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.237.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!