To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl
162 miejsce 37,59% 3,01% 4,51% 54,89%
99 miejsce 37,59% 3,01% 4,51% 54,89%
7 miejsce 37,59% 3,01% 4,51% 54,89%

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Były przewodniczący klubu parlamentarnego Solidarnej Polski. Urodzony w 1971 roku w Raciborzu.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, po których od 1997 roku pracował m.in. w Biurze Legislacyjnym Kancelarii Senatu.

W 1999 roku zdał egzamin przed Komisją Ministerstwa Skarbu Państwa na członków rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Rok później ukończył podyplomowe studia w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie „Prawa i Wolności Człowieka”. W 2001 roku uzyskał uprawnienia adwokata, następnie  przez cztery lata pracował w tym zawodzie.

W 2005 roku, z listy PiS, został wybrany na posła V kadencji, gdzie  pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Nadzwyczajnej Komisji do spraw zmian w Kodyfikacjach. Był również przewodniczącym stałej podkomisji do spraw nowelizacji prawa karnego, członkiem Komisji Ustawodawczej i Podkomisji stałej ds. Trybunału Konstytucyjnego.

W VI kadencji został członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka jako zastępca przewodniczącego, Komisji Ustawodawczej. Zasiada także w komisji śledczej ds. nielegalnego wywierania wpływu przez członków Rady Ministrów, Komendanta Głównego Policji, Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, na funkcjonariuszy Policji, Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, prokuratorów i osoby pełniące funkcje w organach wymiaru sprawiedliwości. W 2009 roku bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego.

W Sejmie VII kadencji został wiceprzewodniczącym Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz członkiem Komisji Spraw Zagranicznych. Współtworzył klub parlamentarny Solidarna Polska. Równocześnie pozostał członkiem PiS, z którego jednak wkrótce został usunięty. W 2011 roku powołany w skład delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W 2012 roku współtworzył partię Solidarna Polska, był przewodniczącym klubu parlamentarnego tego ugrupowania, aż do momentu, gdy klub ten przestał istnieć 27 maja 2014 roku. Został jednak szefem powołanego koła parlamentarnego tej partii. Bez powodzenia kandydował też z jej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku. W lipcu 2014 roku został wiceprzewodniczącym nowo powołanego klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska, a od marca 2015 roku działającego pod nazwą Zjednoczona Prawica.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 36 903 głosy. W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Ustawodawczej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.223.3.251
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!